Ebelik Bölümü
2016-2017GüzYarıyılı Ders Programı
Kodu Ders Öğretim üyesi Gün Saat Sınıf
1. Yıl EBE 103 Anatomi 1 (Topografik Anatomi) Ali Fuat Atalay Çarşamba 09:00-12:00 A 1.1
EBE 105 Fizyoloji Sonuç Büyük Cumartesi 09:00-13:00 Konferans Salonu
EBE 115 Ebelikte Temel Kavram ve İlkeleri HaliseCoşkun Salı 09:00-13:00 LR 2
EBE 107 Biyokimya Nihan Selin Mete Perşembe 14:00-16:00 LR 2
EBE 109 Genel Histoloji SedaKıralp Pazartesi 13:00-17:00 Konferans Salonu
EBE 111 Psikoloji Şerifeİncirlili Pazartesi 09:00-11:00 M 207
EBE 117 Tıbbi Terminoloji Halin Bareke Perşembe 11:00-13:00 Konferans Salonu
TÜRK 101 Türk Dili I Abdullah Aktaş Online
TAR 101 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I Rıdvan Bal Online
Ebelik Bölümü haricinde başka bir bölümden seçmeli ders alan öğrencilerimiz, bu derslerinin ders gün/saat/yerlerini ilgili bölümden öğrenmelidirler!!!
2. Yıl EBE 201 Doğum Bilgisi I NazımBeratlı Salı 09:00-12:00 M 103
EBE203 Farmakoloji DenizDinçer Perşembe 09:00-13:00 M 103
EBE 205 Embriyoloji SedaKıralp Salı 13:00-17:00 M 102
EBE 207 Tıbbi Biyoloji Genetik Ayşe Seyer Çarşamba 11:00-12:00 M 103
EBE 209 İç ve Cerrahi Hastalıklarda Bakım HaliseCoşkun Çarşamba 12:00-16:00 M 103
EBE 211 Genel Patoloji Sonuç Büyük Çarşamba 16:00-18:00 Konferans Salonu
EBE 217 Temel Biyofizik ve Radyoloji Ahmet Elgin Çarşamba 09:00-11:00 Konferans Salonu Ebelik Bölümü haricinde başka bir bölümden seçmeli ders alan öğrencilerimiz, bu derslerinin ders gün/saat/yerlerini ilgili bölümden öğrenmelidirler!!!
3. Yıl EBE 301 Doğum Bilgisi III OsmanÖzpar Salı 09:00-13:00 M 102
EBE 303 Kadın Sağlığı ve Hasta Bakımı ZeynepKırıkkaleli Salı 14:00-16:00 LR 2
EBE 305 Mesleki Etik NazımBeratlı Perşembe 13:00-15:00 M 103
EBE 217 Temel Biyofizik ve Radyoloji Ahmet Elgin Çarşamba 09:00-11:00 M 103
EBE 321 Güncel Enfeksiyon Hastalıkları Ayşe Seyer Perşembe 09:00-11:00 A 1.1
EBE 315 Yenidoğan Sağlığı ve Bakımı EmineGüllüelli Çarşamba 11:00-14:00 M 102
Ebelik Bölümü haricinde başka bir bölümden seçmeli ders alan öğrencilerimiz, bu derslerinin ders gün/saat/yerlerini ilgili bölümden öğrenmelidirler!!!
4. Yıl EBE 401 Ruh Sağlığı İnciTaşyürek Salı 09:00-11:00 A 1.1
EBE 403 Eğitim SevinçTaştan Çarşamba 12:00 -16:00 M 207
EBE405 Ana-Çocuk Sağlığı ve Aile Planlanması OsmanÖzpar Perşembe 11:00-15:00 A 1.1
EBE 407 Ana-Çocuk Beslenmesi ve Diyetetik Neşe Ormancı Salı 11:00-13:00 A 1.1
EBE 417 Sağlık Hukuku EmineOnkun Çarşamba 09:00-11:00 M 102
EBE 421 Koruyucu Ebelik ZeynepKırıkkaleli Perşembe 15:00-17:00 A 1.1
EBE402 Doğum uygulaması Osman Özpar Salı 13:00-15:00 A 1.1
Ebelik Bölümü haricinde başka bir bölümden seçmeli ders alan öğrencilerimiz, bu derslerinin ders gün/saat/yerlerini ilgili bölümden öğrenmelidirler!!!
YRD. DOÇ. DR. MEHMET ZEKİ AVCI