• Tidak ada hasil yang ditemukan

Жомарттық пен кеңпейілділік

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Жомарттық пен кеңпейілділік"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Бакеева Турсынгуль Дошниязовна Пән: Өзін-өзі тану

Сынып: 3- сынып

Бөлім: Адам болам десеңіз

Тақырып: Жомарттық пен кеңпейілділік

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

Білімділік: оқушыларға жомарттық пен кеңпейілділік ұғымдарын мейірімділік қасиеті арқылы түсіндіру; Дамытушылық: оқушыларды айналасындағы адамдарға қайырымды іс жасауға баулу;

Тәрбиелік:оқушыларды жомарт , кеңпейіл болуға тәрбиелеу.  

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жомарттық пен кеңпейілділіктің адам өміріндегі алатын орнын түсіндіру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.

Тілдік мақсаттар: Адамдармен сыпайы сөйлесу , өз ойын ашық , батыл айтуға тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже: оқушылардың бойындағы дұрыс әрекет құндылығының жарыққа шығуына ықпал ету Бағалау критерийлері: оқушылардың құндылық бойынша пікірлері бағаланады

Құндылықтарды дарыту:

Дұрыс әрекет құндылығын жарыққа шығару

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Жағымды көңіл-күй орнату , топпен ән айту бөлімдерінде компъютер қолданылады

Пәнаралық байланыс: қазақ тілі , әдебиеттік оқу , музыка , бейнелеу

Бастапқы білім: жомарттық , кеңпейілділік ұғымдары туралы түсініктері бар

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңi: Сәлемдесу.5Т қадағалау.Жағымды күйге келу.

Сабақтың ортасы Үй тапсырмасын тексеру:Е.Өтетілеуұлының «Жомарт» әңгімесін мазмұндау және талдау: -Нұрланның кеңпейілділігін қандай іс-әрекетінен білуге болады? -кеңпейілді болудың мәні неде? -жомарт адамды қандай қасиеттерінен тануға болады? -өзіңнің жомарттық көрсеткен кезің болды ма? -қандай қайырымды іс жасадыңдар? -қандай жағдайда кеңпейілділік таныттың?Дәйексөз «Адамның қадірлісі-жомарт кісі» Ж.Баласағұни 2-рет ер балаларға , 2- рет қыз балаларға айтқызу , бірге қайталау.Дәптерге жазу. 

Әңгімелеу Қарны аш балаларды тамақтандарған адам туралы әңгілеу және талдау:- тамақтанып отырған адам кімдерді көрді? -ол не істеді? -бұл адамның қандай қасиеттерін байқадыңдар? -өздерің осындай жағдайды кездестірдіңдер ме?Не істедіңдер? -сен қандай жомарттық таныттың? - біреудің қайырымды ісі туралы баяндап бере аласың ба? 

Шығармашылық жұмыс Топтық жұмыс.Тапсырма:жүректің суретін салып , жомарт адамға тән қасиеттерді жазу.

Топпен ән айту Біз өмірдің гүліміз әнін бірге орындау.

   

Сабақтың соңы Үйге тапсырма: №23 сабаққа 107 беттегі Қ.Толыбаевтың «Менің Отаным»

әңгімесін оқып және мазмұндап келу.

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Рефлексия Соңғы тыныштық сәтi:Аяқ-қолымызды айқастырмай , түзеліп отырып ,

бүгінгі сабақта айтылған жақсы сөздер мен істерді жүрегімізге сақтап алайық.Әрқашан жомарт , кеңпейілді болайық.Сабақ аяқталды! Сау болыңыздар!

Referensi
