• Tidak ada hasil yang ditemukan

Сабақ барысыСабақкезеңдеріЖоспарланған іс-әрекетРесурстар

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Сабақ барысыСабақкезеңдеріЖоспарланған іс-әрекетРесурстар"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Балмұқанов Нұрболат Қобыланұлы Пән: Көркем еңбек

Сынып: 9-сынып

Бөлім: Дизайн және технология

Тақырып: Сәулеттік ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы, сызбасы

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді жалпылау; 9.1.5.2 әр түрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру  

Сабақтың мақсаты: 1. Күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді жинақтайды. 2. Әр түрлі графика тәсілдерін қолданады.(оның ішінде ақпараттық-

коммуникативтік технологияны қолданады). 3. Өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құрады.  

Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: пішіндер, дизайн, графика тәсілдері т.б.  

Күтілетін нәтиже: Білу және түсіну, қолдану. Жоғары деңгей дағдылары  

Бағалау критерийлері: - Күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындайды. - Әр түрлі графика тәсілдерін қолданады.. - Ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданады. - Өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құрады.  

Құндылықтарды дарыту:

Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет көрсетуге баулу Қоршаған ортаға деген оң көзқарасын дамыту. ( ЖАЛПЫҒА ОРТАҚ ЕҢБЕК ҚОҒАМЫ ).  

АКТ-ны қолдану дағдылары:

АКТ қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіре отырып оны сақтау .

Пәнаралық байланыс: Информатика- ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданады. Өзін-өзі тану- өзіндік баға беріп, өз көзқарасын білдіреді.  

Бастапқы білім: Сәулет өнерінің үздік туындылары. Заманауи сәулет өнері. Қазақстан сәулет өнері. (заманауи және тарихи) 

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

Сабақ барысында: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. С. Қызығушылықты ояту «Миға шабуыл» әдісі - Бұл қай қала? - Суреттегі қандай ғимараттар ? -Бұл ғимараттар қалай

салынады?(бірден салына ма,әлде жобалана ма? - Сәулет өнер туралы не білесіздер? Ендеше,бүгінігі сабағымыздың тақырыбы: Сәулеттік

ғимараттар мен нысандардың (имитация немесе өз идеялары) нобайы ,сызбасы  

Интербелсенді тақта арқылы суреттер

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы

(30 минут)

1-тапсырма Ж. "Менің болашақ..." (қиялға ерік беру). Оқушыларға ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдана отырып, қазіргі заманауи үлгідегі үйлердің немесе ғимараттардың нобайын / қасбетін/

сызбасын орындап, өз жұмыстарын қорғайды. Бағалау критерийі: - Ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану. - Қазіргі заманауи үлгідегі үйлер мен ғимараттардың нобайын / қасбетін/ сызасын орындау. - Оқушылар өз жұмыстарын қорғау. Дескриптор: - Ақпараттық-

коммуникативтік технологияны қолданады. - Қазіргі заманауи үлгідегі үйлердің немесе ғимараттардың нобайын / қасбетін/ сызады. - Өз жұмыстарын қорғайды. ҚБ. « Жарайсыңдар» /бірін-бірі бағалау/ 2- тапсырма. ТЖ «Сұраққа жетіп ал» әдісі. Сәулет өнеріне сипаттама беру;

Сәулет өнерінің 3 қасиетін ата; Ақпарат көздерін пайдалану арқылы оқулықта берілген суреттегі сәулет ескерткіштеріне таныстырылым жасау;

Бағалау критерийі: - Сәулет өнері жайлы білу; - Сәулет өнерініңқасиеттерін талдау; - Ақпарат көздерінің тиімді жолдарын пайдаланау;Дескриптор: - Оқушылар сәулет өнері туралы біледі; - Сәулет өнерініңқасиеттерін талдайды; - Ақпарат көздерін тиімді пайдаланады; ҚБ «Екіжұлдыз, бір тілек» /Жұптар бірін-бірі бағалалайды /өзі таңдаған жұпқа/    

А3 қағаз, қарындаш, компьютер Кесте-сызба

Сабақтың соңы (3 минут)

Саралаудың әдістерін «Миға шабуыл» және «Сұраққа жетіп ал» әдістерін қолданамын. «БББ» кестесі бойынша рефлексия жасап қорытындыланады.

Бұл әдіс – тәсілдер арқылы оқушылар ойын еркін жеткізе отырып, жекелей, топтасып сұрақтарға жауап береді. Тақырыптың өзектілігін айқындайды, көзқарасын білдіреді. Нәтижесінде оқушы оқу мақсатына қол жеткізеді      

А3 қағаз, қарындаш, компьютер Кесте-сызба

Рефлексия (2 минут)

Рефлексия "БББ" кестесі Білетінім Білгенім Білгім келеді          

Referensi
