• Tidak ada hasil yang ditemukan

Сабақ барысыСабақкезеңдеріЖоспарланған іс-әрекетРесурстар

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Сабақ барысыСабақкезеңдеріЖоспарланған іс-әрекетРесурстар"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Тайшева Асель Нурлыбаевна

Пән: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика Сынып: 5-сынып

Бөлім: Компьютер және кауіпсіздік

Тақырып: Компьютерде зиян келтірмей қалай жұмыс істеуге болады?

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

5.4.1.1 –қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтамаудың салдары туралы талдау жасау

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:  Компьютерде қалай қауіпсіз жұмыс істеуге болатыны туралы білімін көрсетеді Басым көпшiлiгi: компьютерде жұмыс істеу барысында қауіп төндірмейтін әрекеттерді көрсете алады.

Кейбiр оқушылар: білім алушы компьютермен жұмыс істеу барысында қауіпсіздік ережелерді пайдаланады, өмірде  қолдана алады. 

Тілдік мақсаттар: Пәнге тән лексика мен терминология:

Компьютер- computer Ереже-

Қауіп-

Қауіпсіз-  сөздерін ағылшынға аудара алады

Күтілетін нәтиже: Оқушылар компьютермен қалай тиімді жұмыс істеуді үйренеді.

Бағалау критерийлері:     Қауіпсіз жұмыс істеуді біледі, қауіпсіз және қауіпті екенін біледі.

    Қауіпсіздік техника ережелерінің бұзу салдарын талдай алады 

    Қауіпсіздік техникасының ережелерін бұзудың себеп-салдарын анықтайды. 

Құндылықтарды дарыту:

Жалпыға бiрдей еңбек пен қоғам. 

•    Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық өмiр бойы бiлiм алу.

•    Өздерiнiң жұмыстарына жауапкершiлiкпен қарап жоғары жетiстiкке жету үшiн еңбектену.

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Техникалық қауіпсіздік сақтау ережесін, эргономика ұғымын түсінеді

Пәнаралық байланыс: Ағылшын тiлi- үш тiлдi меңгеру арқылы оқығанын пысықтайды.

Бастапқы білім: Өткенді қайталау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Сабақтың басы 

Сабақтың ортасы: Тақырыпты мына суретті көрсету арқылы оқушылардың ойларын тыңдаймын.

Практикалық тапсырмалар Сабақтың соңы

Сабақтың ортасы Оқушылармен амандасып, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында оқушылар орындарында отырып қағазға көңiл күйiн бейнелейдi. 

Топқа бөлу:  Оқушыларды түстер арқылы топқа бөлемiн.

1 топ: Құрал-сaймандар 2 топ: Фигуралар 3 топ:  Tүстер  

Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау:  «Футбол добы» компьютерде қалай қауіпсіз жұмыс істеуге болатыны туралы білімдерін тексеруге арналган командалық ойын. Бір-біріне сұрақтар қояды. 

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Рефлексия Кepi бaйлaныc. «Жeлкeндi кeмe» Мaқсaты: oқушылaр oсы сaбақта алған

бiлiмдерiн қандай деңгейде меңгергендiгiн бiлдiредi.

Referensi
