• Tidak ada hasil yang ditemukan

Василий Сухомлинский. Ақ шаш.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Василий Сухомлинский. Ақ шаш."

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Шилмаганбетова Aйсулу Сайловна Пән: Әдебиеттік оқу

Сынып: 2-сынып

Бөлім: Менің отбасым және достарым Тақырып: Василий Сухомлинский. Ақ шаш.

Оқу мақсаты 2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру; 2.2.6.1-кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау; 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру  

Сабақ мақсаты: Барлық оқушылар: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады. Көптеген оқушылар: тақырыпты болжайды, әңгімені мазмұндайды, Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ойды табады, мақал мен мәтінді байланыстырады.  

Бағалау критерийі мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады.тақырыпты болжайды, әңгімені мазмұндайды, сахналық қойылымды көрсетеді. мәтіндегі негізгі ойды табады, мақал мен мәтінді байланыстырады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Қызығушылықты ояту:

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Ойсергек.

Бүгінгі күн терезеден Бізге міне тұр қарап Сондай жақсы көңіл күймен Басталады бұл сабақ  

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы Мағынаны ажырату. Ой қозғау

Жақсы бол деп баптаған Біз үшін тыным таппаған Бар тәттісін сақтаған Ол кім?

Ақ сүт берген ананың Анады хақы көп болар.

Ана деген мейірлі,

Сыйлай гөр, балам, анаңды.

Ата деген қадірлі,

Сыйлай гөр, балам, атаңды.

Аналар мерекесі қашан,қай айда?

Хақы – еңбегі.

Тақырыпты болжау:

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

«Менің отбасым және достарым» тарауының ішіндегі Сүйікті әжем.

Әжетайым бөлімдерімен таныспыз.Бүгінгі бөлім «Мәпелейсің мені,анам?»

Олай болса өткен тақырыптармен тығыз байланыс бар.

Интервью әдісімен өткен тақырыппен байланыс

Оқылым. Түсініп оқы. В. Сухомлинский. Ақ шаш. Авторымен таныстыру Болжау стратегиясы Айтылым.

Топтық жұмыс.

Тапсырма: Мәтіндегі негізгі ой қандай мәселеге құрылғанын мәтіннен мысалдар келтіріп мазмұндап, түсіндіріп көріңдер.

Дәптермен жұмыс Дәптеріңе анаңды қуантатындай 5 сөз ойлап жаз.

Топтық жұмыс. І. «Ана бақыты» шағын әңгіме ІІ. Өлең құрастыру

ІІІ.Суретпен жұмыс

Ой толғаныс Екі жақты күнделік

Бекіту. «Менің анам» деп аталатын сөздерді айта отырып, күн шуағына жапсыру  

Сабақтың соңы Үй жұмысы. «Айгөлек», «Балдырған» журналдарының «Бала тілі - бал»

деген айдарынан мәтіндегі оқиғаға ұқсас әңгімелер жинастырып келу.

Білім ағашы

Кері байланыс.Сабақтан алған әсерің Ән: Анажаныммен аяқтау  

Referensi
