• Tidak ada hasil yang ditemukan

Команда бойынша

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Команда бойынша"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Асем Курманова Серіккызы

Пән: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика Сынып: 5-сынып

Бөлім: Біздің өмірімізде алгоритмдер Тақырып: Команда бойынша

Мақсаты 5.3.2.3 Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру.

5.3.2.2. алгоритмнің сөз түрінде ұсынау  

Барлық оқушылар: орындаушы ұғымы мен орындаушыға команда беру нысандарын біледі; Көпшілік оқушылар: орындаушы мен командалар жүйесін анықтайды; Кейбір оқушылар: формальды және формальды емес орындаушы командалар жүйесіне талдайды  

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

(2)

Сабақ барысы Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

І «Алгоритм» тренингін ұйымдастыру. Оқушылар екі командаға бөлініп қарама-қарсы бағытта тұрады.

1 команда – бой-бойымызбен тұрамыз

2 команда – туған күндеріміздің өсу ретімен тұрамыз

3 команда – атымыздың бірінші әріпінің алфавиті бойынша тұрамыз 4 команда --

ІІ Үй тапсырмасын тексеру «Бинго әдісі арқылы » үйге берілген тақырыпты қайталау.

1. Алгоритм дегеніміз не?

2. Алгоримнің неше түрі бар?

3. Алгоритмнің жазылу жолдарын атаңдар?

4. Алгоритмнің түрлерін ата? 5. Алгоритмнің қандай қаситтері бар?

6. Сызықтық алгоритм дегеніміз не? 7. алгоритмге мысалдар келтір? 8.

Алгоритмнің басы және соңы қандай блок-сызбамен белгіленеді?

ІІІ Жаңа сабақ Оқушы ортаға шығып телефонменмен басқарылатын роботты жүргізеді Жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың мәнін ашу.

Роботтың жүру жолының алгоритмін айтыңыздар Алгоритм орындаушы дегенімізді қалай түсінесіңдер? Слайд арқылы жаңа тақырыпқа шолужасау.

Тапсырма№1. Суретте алгоритм орындаушыларын анықта.     

Тапсрыманы дәптерге орындау. Дескриптор 1. Оқушылар берілген сандарды көбейтеді 2. Шыққан санды азайтады 3. Нәтижесін берілген санға бөледі. 1. Белгісіз мәндерді анықтайды 2. Қосу амалын орындайды 3.

Көбейту амалын орындайды 4. Қосу амалын орындайды 5. Нәтиесін жарялайды. Жаңа тақырыпты қорытындылау мақсатында компьютерде тест жұмысын орындайды. 

Кері байланыс

Image not found or type unknown

1. Сары –түсінбедім 2. Қызғылт-сұрағым бар 3. Бәрін түсіндім 

Үйге тапсырма 1. Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіріп, сөзжұмбақ немесе ребус жас        

Referensi
