• Tidak ada hasil yang ditemukan

Графикалық редактордағы фигуралар

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Графикалық редактордағы фигуралар"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Қалыбек Ұлбосын Қиясбекқызы

Пән: Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар/Информатика Сынып: 3- сынып

Бөлім: Компьютерлік суреттер (ортақ тақырып: «Сәулет») Тақырып: Графикалық редактордағы фигуралар

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; 3.1.2.2 компьютерлік программалар дафайлдардыашу мен сақтаукомандаларынпайдалану. 3.1.2.4 компьютерлік программада меню командаларын қолдану    

Сабақтың мақсаты: • мәзір командаларымен жұмыс жасау, графикалық редактордағы файлдарды ашу және сақтау дағдыларын қалыптастыру; • сандық құрылғылармен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру; • графикалық редактордың құрал жабдықтарымен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру.  

Тілдік мақсаттар: • компьютерлік кескіндерді жасау программалардың мақсаты ; Диалог/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестер: • Суретті компьютер арқылы салған дұрыс, себебі … • Суреттер … тұрады. • Соңғы іс әрекетті болдырмау үшін ... • Сурет толығымен боялып кетті, себебі ... • Суреттерге жазуды ...

орнату кескін жасау әрекеттерінің кезектілігін сипаттайды; • әртүрлі мамандықтардың өкілдері компьютерлік кескін жасау программасын қолдануы туралы талқылайды. Пәндік лексика және терминалогия: Графикалық редактор, құю, болдырмау, жылжыту, фигура, бояу палитрасы,өшіргіш, құрал жабдықтар. • керек Қылқаламның стилін өзгерту үшін….  

Күтілетін нәтиже: Оқушылырды жаңа сабақты толық меңгеруі.

Бағалау критерийлері: • оқушылар компьютерлік программалар қолданушының тапсырмаларын орындау үшін екенің түсіндіріп бере алады; • қарапайым графикалық редактордың құрал жабдықтарын қолдана алады; • графикалық редактордың мәзір командаларын қолдана алады; • компьютерлік программалардың файлды ашу, сақтау командаларын қолданады; • компьютермен жұмыс жасаған кезде қауіпсіздік ережесін сақтайды.  

Құндылықтарды дарыту:

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы мен ұлттық қауіпсіздікті насихаттау

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интернет-ресурстар, дерекқорданжәнеинтернеттенсабаққақатыстыақпараттыіздеу;

Пәнаралық байланыс: Математика, жаратылыстану, әдебиеттік оқу, көркем еңбек.

Бастапқы білім: Оқушылар мәзір командаларын қолдана отырып файлдарды ашатын және сақтайтын практикалық дағдыларына ие.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Психологиялық ахуал қалыптастыру: « » әдісі Оқушыларды топқа бөлу 1- Топ 2- Топ « » арқылы үй тапсырмасын сұрау. Дескриптор:  

Сабақтың ортасы Жаңа сабақ. Видеоролик арқылы көрсетіледі.Bilimland.kz Теория: Графика- Графика-Graphics Графикалық редактор- Графический редактор-

Graphiceditor Сурет- Рисунок-Drawing Құрал- Инструмент-Instrument Топтық жұмыс. « » әдісі. 1- Топ 2- Топ Практикалық жұмыс. Компьютермен

орындау. « » әдісі    

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың соңы Қорытындылау. « » әдісі Дескриптор: ҚБ « » арқылы бағалау. Кері

байланыс. Рефлексия.    

Рефлексия

Сергіту сәті. Көзге жаттығу.        

Image not found or type unknown

Referensi
