• Tidak ada hasil yang ditemukan

Ең биік таулар

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Ең биік таулар"

Copied!
4
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Мыржикова Aйгуль Бектурганонва Предмет: Қазақ тілі

Класс: 6-сынып Раздел: Таулар сыры Тема: Ең биік таулар

Цели обучения (ссылка на учебную программу):

6.1.3.1 - тұрмыстық-әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну; 6.2.6.1 тірек сөздерге сүйеніп, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру.  

Цели урока: Барлығы: Тыңдалған материалдардың жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді;

Көпшілігі: Тірек сөздер арқылы сөйлем құрап айтады; Кейбірі: Тірек сөздерді пайдаланып, сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады.  

Языковые цели:

Ожидаемый результат: Пән лексикасы және терминология: ғаламшар, биік нүкте, тау, шың, өсу, географиялық орындар, тым суық, жоғары қысым, ауа ағыны, шегара, теңіз деңгейі, сөнген жанартау, т.б. Қажетті сөз тіркестері: Менің ойымша, өз сөзіме дәлел ретінде, негізінен, сондықтан, әсіресе, демек, . . . деп ойлаймын, т.б.  

Критерии успеха: Айтылым бойынша: • тірек сөздерді әңгімеде орынды қолдана алады; • суреттердегі ойды анықтайды, байланыстыра алады; • суреттер желісі бойынша әңгіме құрастыра алады   Привитие ценностей: Бұл сабақ академиялық тұтастық, бірлік пен командалық жұмысты, жауапкершілікті және

көшбасшылықты дамытуға бағытталған. Мәдениетті қалыптастыру, топта жұмыс істеу ережелерін белгілеу арқылы жүзеге асырылады, бұл өз кезегінде мүмкіндіктері шектеулі оқушыларға қолдау көрсетуге ыңғайлы болады.  

Навыки использования ИКТ:

Межпредметная связь: Тарих, таулардың географиялық орналасуын анықтау барысында география пәнімен байланыс орнатылады. 

Предыдущие знания: Таулар тақырыбымен хабардар предущие знания

Ход урока

Эт ап ы ур ок а

За пл ан ир ов ан на я де ят ел ьн ос ть на ур ок е

Ресурсы

(2)

На ча ло ур ок а ( 0 - 7 )

Қы зы ғу шылықты оя ту ке зе ңі Ой шақыру.

Мұ ға лі м оқ у ка би не тін ің қа бы рғ ал ар ын а ең би ік та ул ар ме н

шыңдардың су

ре тт ер ін іл ед і.

Оқ уш ыл ар сы ны пқ а кір ге н сә тт ен ба ст ап су ре тт ер ді та ма шалайды.

Не кө рг ен де рі ту ра лы әң гім ел ет ед і жә не бө лі мн ің та қы ры бы на бо лж ау жа са та ды . Ха н Тә ңі рі шыңы  Ма қс ат қо ю . Бө лі м та қы ры бы ан ық та лғ ан со ң , мұ ға лі м оқ уш ыл ар ме н бір ге са ба қт ың ма қс ат ын ан ық та йд ы . та қы ры пқ а са й жа ңа сө зд ер ме н сө з тір ке ст ер ін ің ма ғы на сы н ан ық та йд ы

; жа ңа сө зд ер ме н тір ек сө зд ер ді қо лд ан а от ыр ып си па тт ай ды .  

     https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/uchebnye-filmy/geografiya/lesson/eng-biik-tau-shyngdary

(3)

Се ре ди на ур ок а ( 7 - 1 0 )

   Ма ғы на ны та ну ке зе ңі Ты ңд ал ым ал ды та пс ыр ма . Бе йн еб ая нд ы ты ңд ай от ыр ып , та қы ры пқ а қа же тт і сө зд ер ме н сө з тір ке ст ер ін ор га на йз ер ге тү рт іп ал ып от ыр ад ы . Оқ уш ыл ар

«Т үр тіп ал у»

ст ра те ги яс ын қо лд ан ад ы . Ты ңд ал ым ма те ри ал ы бо йы нш а гр аф ик ал ық ор га на йз ер ін то лт ыр ад ы . Ты ңд ал ым та пс ыр ма сы . Бе йн еб ая н ек ін ші ре т ты ңд ал ып ,

«д ұр ыс - бұ ры с»

ст ра те ги яс ы бо йы нш а та пс ыр ма ор ын да ла ды . Сө йл ем Дұ ры с Бұ ры с Ал ьп ин ис те рд е се гіз нү кт е де ге н тү сін ік ба р . + Эв ер ес т шыңы Ги ма ла й та уы нд а ор на ла сқ ан . + Эв ер ес т

шыңының та ри хи ат ау ы – Дж ом ол ун гм а . + Ак он ка гу а – Оң тү ст ік Ам ер ик ад ағ ы Ан д та ул ар ын ың ор та лы ғы нд ағ ы та у . + Су ах ил и тіл ін де жы лт ыр ай ты н та у ма ғы на сы н бе ре тін та у – Ки ли ма нд жа ро . + Эл ьб ру с – үш ба ст ы та у . + Эл ьб ру с – сө нг ен жа на рт ау . + Ав ст ра ли яд ағ ы Ок еа ни я та уы на ту ри ст ер кө п ба ра ды . + Әл ем де гі ең би ік шың Ха н Тә ңі рі . + Бе лу ха Ал та йд а ор на ла сқ ан . + Ты ңд ал ым на н ке йі нг і та пс ыр ма . Оқ уш ыл ар жұ пт ас ад ы , әр жұ пқ а әл ем де гі ең би ік шыңдар ме н та ул ар ды ң су ре тт ер і бе рі ле ді . Әр жұ пқ а бір су ре т.

Жұптағы оқ уш ыл ар са ба қт ың жа ңа сө зд ер і ме н сө з тір ке ст ер ін қо лд ан а от ыр ып , бе рі лг ен су ре тт ег і та у не ме се шыңды си па тт ай ды .

«А ял да ма

» ст ра те ги яс ы ар қы лы жұ мы ст ар ын ке ле сі жұ пқ а та ны ст ыр ад ы . Ба ға ла у де ск ри пт ор ла ры : жа ңа сө зд ер ді ор ын ды па йд ал ан ад ы

; сө з тір ке ст ер ін қо лд ан ад ы

; бе рі лг ен та у ме н

шыңдарды си

па тт ай ды . жа ңа сө зд ер ме н тір ек сө зд ер ді ң ма ғы на сы н тү сін ді ре ді .  

  Фотосуреттер https://massaget.kz/layfstayl/alemtanu/

Qazaqstanym/15323/       

(4)

Ко не ц ур ок а

   О йт ол ға ны с ке зе ңі Ре фл ек си я Мұ ға лі м са ба қ ма қс ат та ры на қа йт а ор ал ад ы , ол ар ды ң же тіс тік те р де ңг ей ін та лқ ыл ай ды . Са ба қт ы од ан әр і жо сп ар ла у үш ін оқ уш ыл ар ға сұ ра қт ар қо йы ла ды : Сұ ра қт ар ау ыз ша не ме се жа зб аш а тү рд е та лқ ыл ан уы мү мк ін .  

  

Image not found or type unknown

Referensi
