• Tidak ada hasil yang ditemukan

Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Шалкарбаева Гулжайнар Кайруллина Пән: Математика

Сынып: 5-сынып

Бөлім: Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану Тақырып: Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

5.1.2.16  жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіру; жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру;  

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:  Аралас сандарды ортақ бөлімге келтіру алады  Оқушылардың басым бөлігі: 

Аралас сандарды ортақ бөлімге келтірудің тәсілдерін қолдана алады  Кейбір оқушылар:  Аралас сандарды ортақ бөлімге келтіру тез есептей алады.  

Тілдік мақсаттар: Пәнгетән лексика мен терминология:  Жай бөлшек, дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сан, координаталық сәуле, бірлік кесінді, нүктенің координатасы,...  

Күтілетін нәтиже:  Аралас сандарды ортақ бөлімге келтіреді   Аралас сандарды ортақ бөлімге келтірудің тәсілдерін қолданады   Аралас сандарды ортақ бөлімге келтіруде тез есептейді  

Бағалау критерийлері:  Аралас сандарды ортақ бөлімге келтіреді   Аралас сандарды ортақ бөлімге келтірудің тәсілдерін қолданады   Аралас сандарды ортақ бөлімге келтіруде тез есептейді  

Құндылықтарды дарыту:

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы

АКТ-ны қолдану дағдылары:

слайд

Пәнаралық байланыс: Алған білімдерін физика, химия, информатика пәндерінде қолдану

Бастапқы білім: Сәуленің түсінеді және сыза біледі. Жай бөлшектерді, соның ішінде дұрыс және бұрыс бөлшектерді біледі. Бұрыс бөлшектерді аралас санға айналдыра біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын  сабаққа аудару  Қайталау сұрақтары:   1. Жай бөлшек дегеніміз не?  2. Жай бөлшектің бөлімі нені білдіреді?  3. Жай бөлшектің алымы нені білдіреді? 

4. Жай бөлшектің  негізгі қасиеті?  5. Бөлшектің толықтауыш көбейткіші дегеніміз не?   6. Жай бөлшекті қысқарту?  7. Қандай бөлшекті

қысқартылмайтын бөлшек деп атайды?  8. Дұрыс жай бөлшек дегеніміз не?

Мысал келтір.  9. Бұрыс жай бөлшек дегеніміз не? Мысал келтір.  10.

Аралас сан дегеніміз не? Мысал келтір.  

Сабақтың ортасы II. Аралас сандарды ең кіші ортақ бөлімге келтіру.   мысалы,   аралас сандарын ең кiшi ортақ бөлiмге   келтiрейiк.  шешуі. Аралас  сандардың  бөлшек  бөліктерін  ең  кіші  ортақ   бөлімге келтіреміз.  EKOE (9, 12)=36. 36 : 9=4; 36 : 12=3.  

Сабақтың соңы Сөзжұмбақ шешу Рефлексия Түртіп алу стратегиясы

Referensi
