• Tidak ada hasil yang ditemukan

Менің отбасым. «Қ» дыбысы мен әрпі.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Менің отбасым. «Қ» дыбысы мен әрпі."

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Сайдалинова Лаззат Пән: Сауат ашу

Сынып: 1-сынып

Бөлім: Менің отбасым және достарым

Тақырып: Менің отбасым. «Қ» дыбысы мен әрпі.

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту  Сабақтың мақсаты: Барлығы:Мәтінді тыңдайды,орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айтады.

Кейбірі:Дуысты,дауыссыз дыбыстарды ажырата алады,өз пікірін айтады

Жекелеген: Тақырыпқа сай әңгіме құрастырады,өз пікірін айтады,өмірмен байланыстыра алады  Тілдік мақсаттар:

Күтілетін нәтиже: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтады

Бағалау критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. 

Құндылықтарды дарыту:

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. 

АКТ-ны қолдану дағдылары:

таныстырылым.слайд

Пәнаралық байланыс: Өнер, ана тілі сабағы Бастапқы білім: Қ дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

Шаттық шеңбері Бала, бала, балапан Қане, қайсы, алақан.

Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылыжүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! 

Сабақтың ортасы (27 минут)

Ой қозғау Дыбысдегеніміз не?

-Әріпдегеніміз не?

-Дыбыстарнешегебөлінеді?

-Дауыстыдыбыстарқалайайтылады?

-Дауыссыздыбыстарқалайайтылады?

-Балалардыбыстардан не құраймыз?

-Буын. -Буыннан не құраймыз?

-Сөз. -Сөзден не құраймыз?

-Сөйлем. Өткен әріптерді еске түсіріп дауыссыз дауысты дыбыстарға ажырату. 

Суреттегі заттардың қарама-қарсы сөздерін табу Сабақтың соңы

(5 минут)

Адасқан буындардан сөз құрастыру

Рефлексия (3 минут)

Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйін жемістерді себетке  салу арқылы білдіреді.  

Referensi
