• Tidak ada hasil yang ditemukan

Сабақ барысыСабақкезеңдеріЖоспарланған іс-әрекетРесурстар

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Сабақ барысыСабақкезеңдеріЖоспарланған іс-әрекетРесурстар"

Copied!
3
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Абдираманова Казипа Тулегеновна Пән: Физика

Сынып: 9-сынып Бөлім: Сақталу заңдары

Тақырып: Энергия тақырыбына есептер шығару . Solving problems on the topic of energy

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

9.2.3.6 -жұмыс пен энергияның байланысын 

9.2.3.7 – энергияның сақталу заңын ,энергия түрлерін есептер шығаруда қолдану 9.2.3.6 explain the relationship of work and energy

9.2.3.7 apply the law of conservation of energy and types of energy in solving problems    Сабақтың мақсаты: Энергияның түрлеріне, энергияның сақталу айналу заңдарын  есептер шығаруда қолдану Тілдік мақсаттар: Пәнге тән лексика мен терминология

kinetic energy law of conservation of energy ,motion,potential energy speed, velocity ,acceleration , quantity ,constant ,sign ,unit definition, minimum  

Прямо пропорционально – direct proportion Обратно пропорционально – inversely Произведение – product

Расстояние – distance

Квадрат расстояния – squared distance

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер :

explaining what the energy is, types of energy, difference between potential and kinetic energy, conservation of energy, changes of energy.  

Күтілетін нәтиже: understand what is energy, give examples from their life , explain difference between kinetic and potential energy  

Бағалау критерийлері: жеке ,жұптық ,топтық  тапсырмаларды орындай алады Сөздерді дұрыс айта алады.

Сабақтың дескрипторларына сәйкес әрекет етеді.

Сұрақтарға жауап беріп, есептерді шығара алады

will be able to work in pairs and in a group can pronounce the words correctly.

will be able to act on to the lesson descriptors.

will be able to answer questions and solve problems.   

Құндылықтарды дарыту:

Ынтымақтастықта жұмыс жасау  ,топтық жұмыс арқылы  

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интерактивті тақтамен жұмыс

Пәнаралық байланыс: маттематика ,биология ,информатика  Бастапқы білім: Энергияның сақталу ,айналу заңы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

(2)

Сабақтың басы (10 min)

Cәлемдесу . -Stand up, please. Орнымыздан тұрамыз.

-Good morning, children! Қайырлы таң, балалар!

-How are you? -

-Sit down, please. Отырыңдар

-Who is absent today? Бүгін сабақта кім жоқ?

-Let’s start our lesson . Сабақты бастайық.

- What is the day today? – Какое сегодня число?

- We write in a notebook – Дәптерлеріңе жазыңдар Алдыңғы білімдерін еске түсіру. Look at the board.

(Өткен сабақты еске түсіру 1-Терминологиялық сөздерді еске үсіру ( Шеңберге тұру)

2-Кроссворд шешу

3-Домино құрастыру ( 1-топ кинетикалық энергия 2-топ ауырлық кұшіне байланысты потенциалдық энергия 3-топ серпімді дененің потенциалдық энергиясы) 

Бағалау парағы -Answer sheet    

Оқушы аты

крос сворд

Доми но

диа лог

Сұрақ есеп 

Домино құрастыру. «Тыңдадым, қайталадым, жаздым» әдісі (топтық жұмыс)   

диалог   Student A 1)What is energy?

Student B 1) Energy is the ability to do work.

Student A 2) Great, but what is work?

Student B 2) I know that work is done more when the force acts Student A 3) Good. What is a unit of energy ?

Student B 3) Ok, Unit of energy is Joule

4 Student A) You agree that kinetic energy depends on mass and speed ? Student B 4) Yes, I agree  

 

Білімленд

Сабақтың ортасы (20 min)

Аctivity  Мұғалім әр оқушыға саралау тапсырмаларын таратады.

Оқушы қажеттілігіне қарай тапсырманы таңдайды. Тапсырманы анағұрлым ерте біткен оқушыға «қарқын» тәсілі бойынша зерттеу тапсырмасы дайындалады

1-топ аквариум әдісі бойынша есеп шығарады 2-топ Пазл әдісі бойынша есеп шығарады 3-топ шығарғанын дауыустап оқиды

Қалыптастырушы бағалау түрі: өзара бағалау     2.Research time. 1-топ Ньютон шарлары

2-топ матеаматикалық маятник 3-топ серіппелі маятник

2.1. Тапсырма (жеке жұмыс) а) Тапсыр Мұғалім оқушыларға «Plickers»

бағдарламасы арқылы рефлексия жасайды. Сабақтың тақырыбына байланысты тест тапсырмалары тақтадан көрсетіледі. Оқушылар жеке жауап парақтары арқылы жауап береді. Мұғалім ұялы телефон арқылы оқушылардың жауабын сканерлеп шығады. Соңында бағдарлама әр оқушының дұрыс жауап берген сұрақтарының пайыздық көрсеткішін шығарып береді. Оқушылар өзіндік рефлексия жасайды.

Дескриптор: 1. Берілген шамаларды жазады 2. Өлшем бірліктерді ХБЖ-ға келтіреді

3. Энергияны есептейтін формуланы қолдана алады 4.Есептеулерді дәл жүргізеді

5.Практикада қолданады 6.Ағылшын тілін қолданады

Оқушылардың басым бөлігі орындай алатын тапсырма:  

Сабақтың соңы (7 min)

Тапсырма -жеке жұмыс -Plicers ойыны 

Қалыптастырушы бағалау түрі: өзін-өзі бағалау -Is this ok? – бәрі түсініктеме?

- Any questions – сұрақ барма 

www.plicers.com

(3)

Рефлексия (3 min)

Түсіндім -! 

Сұрағым бар -? 

Әр оқушыға таратылады леп белгісі мен сұрақ белгісі 

Referensi
