• Tidak ada hasil yang ditemukan

Сабақ барысы

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Сабақ барысы"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Тлекеева Газиза Пән: Химия

Сынып: 7-сынып

Бөлім: Атомдар. Молекулалар. Заттар Тақырып: Изотоптар

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

7.1.2.7 – Изотоп түсінігін білу 

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: көміртегі, сутегі мысалында изотоп ұғымын түсінеді, «изотоп» ұғымына анықтама құра алады. Көпшілік оқушылар:. Бейнекөрініске қойылған сұрақтарға жауап таба алады,

изотоптардың элементар бөлшектерін анықтайды Кейбір оқушылар: Элемент изотоптары бойынша элементті анықтауға арналған есептерді шығара алады. 

Тілдік мақсаттар: Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Кілт сөздерді үш тілде айтады, жазады. 

Күтілетін нәтиже: Оқушылар: -«Изотоп» ұғымына анықтама бере алады -Изотоптардың элементар бөлшектерін анықтайды

- Элемент изотоптары бойынша элементті анықтауға арналған есептерді шығарады. 

Бағалау критерийлері: - Изотопқа өз бетінше дұрыс анықтама құрастыра алады; - изотоптардың элементар бөлшектерін анықтай алады. - Элемент изотоптары бойынша элементті анықтауға арналған есептерді шығара алады. 

Құндылықтарды дарыту:

Ынтымастық, ашықтық, өзге пікірді құрметтеу, шыншылдық

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, ағылшын тілі

Бастапқы білім: Заттар және физикалық денелер (жаратылыстану 5 сынып) Химияға кіріспе. Элементтер, қосылыстар және қоспалар (7. 1 A бөлім)

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

1.Ұйымдастыру кезеңі Good morning!

How are you today?

How is your mood?

What do we wish for each other in today's lesson?

Оқушылар бір біріне сәттілік тілейді. (Good Luck) Sit down! 

II. Let’s check homework.

Үй тапсырмасын тексеру «Каhoot» ойынын арқылы тексеру

Өзін-өзі бағалау: Өзінің сұрақтарға қаншалықты дұрыс жауап бергендігін біле отырып бағалайды.  

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы

(27 минут)

Brainstorm (Миға шабуыл) What do you think or known about “isotop”?Тақтаға

«Изотоп» деп жазып, оқушылардан бұл сөз туралы не білетіндерін сұраймын. Оқушылардың барлық болжамдары тыңдалады. Бабалар біздің келесі сабағымыздың тақырыбы қалай болмақ? Бүгінгі күннің тақырыбын дәптерлеріне жазып алады. (Жаңа тақырып ашылды) Мақсатты

оқушылармен бірге құрастырымыз! Кілт сөздерді үш тілде айтады, жазады. 

Видео көрсету: Бейнекөрініс «Изотоп».

https://www.youtube.com/watch?v=6QPHfEy-yHA Тапсырма №1 Жеке жұмыс.

Оқушылардың изотоптар туралы өз бетінше анықтама құрастырулары үшін келесі тапсырма беріледі. Тапсырма: (і) көміртегі изотоптарының

элементар бөлшектері анықтаңыз 

https://www.youtube.com/watch

?v=6QPHfEy-yHA 

Сабақтың соңы (5 минут)

«Quizlet» ойыны топтық жұмыс

Бағалау критериі: Жаңа тақырып бойынша өткен тапсырмалады тиянақтап еске сақтау. 

Рефлексия (3 минут)

Feetback: «Атомның құрамы» 

Referensi
