• Tidak ada hasil yang ditemukan

Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері"

Copied!
3
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Реймова Багдагул Кенжебековна Пән: Математика

Сынып: 2-сынып

Бөлім: Сандармен амалдар. Есептер

Тақырып: Қосудың ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері

Сабақ мақсаттары  Барлық оқушылар орындай алады: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолдануды үйренеді;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады;

Кейбір оқушылар орындай алады: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту ауызша орындайды;  

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

(2)
(3)

Қосудың

ауыстырымдылық жəне терімділік қасиеттері (9/10/2019 жыл)

 «Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.

Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.

Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды.

1-тапсырма:

«Өз пікіріңді айт»ТЖ

Дескриптор: 1. Берілген мысалдарды талқылайды;

2. Екі амалды жақшасыз өрнектердің мәнін табады.;

3. Суретті пайдаланып, өрнек құрастырады, мәнін табады ; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»

2- тапсырма:

«Есепте» ӨЖ

Image not found or type unknown

Дескриптор:

1. Сәйкес өрнектерді анықтап, байланыстырып сызады;

2. Берілген тапсырманы орындайды;

Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар»

Сергіту сәті «Логика әлеміне саяхаттау»

Шығармақ боп кеше есеп, Жиналғанда 7 есек.

3-і ұйықтап отырды,

Болды сонда неше есек? (10) Үстел үстінде төрт алма жатыр, Оның біреуін ағам жеп қойды  Сонда неше алма қалды? (3) Қазып жүр құмды 15 мысық, 5-і жатыр күн ыстық.

Нешеу болды сен сана? (15) Аулада 5 үйрек

1 үйрек тығылды 1 үйрек жығылды Қалғаны неше үйрек? (3)

10 алманың жетеуін Досың сұрап алды.

Айтшы сонда нешеуі өз қолыңда қалады? (3) 3- тапсырма:

ЖЖ «Есепті шығар»

Дескриптор:

1. Берілген тапсырманы жұпта талқылып, орындайды;

2. Есепті шығарады, бір-біріне түсіндіреді;

3. Сызба бойынша есептер құрастырады;

4.Сызба бойынша кері есептер құрастырады;

Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Жұлдызшалар»    

Үй тапсырмасы: 53-бет № 3 Кері байланыс: «Білім ағашы»  

Referensi
