• Tidak ada hasil yang ditemukan

'Құлагер' поэмасының композициясы мен сюжеті

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "'Құлагер' поэмасының композициясы мен сюжеті"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Кадырова Эльмира Абдикамаловна Пән: Қазақ әдебиеті

Сынып: 9-сынып

Бөлім: Адам жанының құпиясы

Тақырып: "Құлагер" поэмасының композициясы мен сюжеті

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

  әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау

Сабақтың мақсаты: Барылығы:Поэмаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды

Көпшілігі:Композициясындағы нақтылы тартыстың басталуы мен сюжеттік желісін байланыстырып талдай алады;

Кейбірі:Сюжеті мен композициясындағы теориялық ұғымдарды анықтап,,өз ойымен айта алады;

Тілдік мақсаттар: Поэма,сюжет,композиция,ат сыны, бәйге

Сыншының бағасы,Құлагердің сипаты,Ақанның өнері,Көкшетау табиғаты Күтілетін нәтиже: Әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады.

Бағалау критерийлері: -Поэма сюжеті бойынша композициялық талдау жасайды -Композициялық желі құрылымын игереді.

Құндылықтарды дарыту:

Туған жер табиғаты және тарихи тұлғалар туралы білу және құрметтеуге үйрену

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интербелсенді тақта

Пәнаралық байланыс: Тарих,география

Бастапқы білім: Ақын І.Жансүгіров туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (4 минут)

Ұйымдастыру кезеңі:Шаттық шеңберін құрып,оқушыларды ынталандыру Үй тапсырмасын "Миға шабуыл" әдісі арқылы сұрап, қалыптастырушы бағалау жасау.

Бағалау: "Басбармақ" арқылы бағалау жасау

http //adebiportal kz/kz

Сабақтың ортасы (25 минут)

Топқа бөлу: "Пазл" әдісі бойынша.

Сұрыптап талдау жұмысы.Сынып төрт топқа бөлінеді де тапсырмаларын алады.

А тобы-поэмада суреттелген эпизодтар табады.

Ә тобы-сюжетке арқау болған негізгі оқиға

Б тобы-поэмада айтылған сюжеттердің салыстырмалы кестесін дайындайды

В тобы-оқиғаларда адамдар бейнесі қалай көрсетілген?

Сабақтың тақырыбымен ,оқу мақсаттарымен , бағалау критерийлерімен таныстыру

https //martebe.kz

Сабақтың соңы (4 минут)

Сабақты бекіту.

Белсенді әдіс . "Хан тағы" әдісі

Бұл әдісте хан тағында отырған оқушыға сұрақ жазылған қағаз тапсырады.

1.Ақын не себепті Көкшетау табиғатын суреттеп бастады? т,б, Бағалау: "Жұлдызшалар" арқылы өзара бағалайды.

Үйге тапсырма: "Құлагер" поэмасынан үзінді жаттау.

Әдістер жинағы

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Рефлексия

(3 минут)

 "Блоб ағашы" әдісі арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды.Сабақ соңында оқушы сабақта өзін қалай ұстайды,қандай дәрежеде өз білімін көрсете алды,ағаштан өзін тауып бояп қояды.

Referensi
