• Tidak ada hasil yang ditemukan

І.Жансүгіров 'Құлагер' поэмасы

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "І.Жансүгіров 'Құлагер' поэмасы"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Жоланова Тоғжан Самаладинқызы Пән: Қазақ әдебиеті

Сынып: 9-сынып

Бөлім: Адам жанының құпиясы

Тақырып: І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

9.3.2.1 Шығармадағы ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыда салыстырып,жаңашылдығына баға беру

Сабақтың мақсаты: Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін заманауи тұрғыдан салыстырып,жаңашылдығына баға береді.

Тілдік мақсаттар: шоқтығы биік туынды, бейтарап қарамау, аяушылық сезімін білдіру, биікке көтеру, зерлі сөздің зергері

Күтілетін нәтиже: Оқушылар сабақ барысында поэманың тарихи құндылығын анықтап баға береді.

Бағалау критерийлері: Ұрпақтар сабақтастығы көрінісін табады;

Заманауи тұрғыда салыстырады;

Жаңашылдығына баға береді..  

Құндылықтарды дарыту:

сүйіспеншілік, жауапкершілік

АКТ-ны қолдану дағдылары:

бейнежазба, слайд, АКТ

Пәнаралық байланыс: тарих, география

Бастапқы білім: І.Жансүгіров "Құлагер" поэмасы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (10 минут)

Психологиялық дайындық.

"Ақан қасіреті-ел қасіреті"

Қызығушылықты ояту.

"Құлагер" киносынан үзінді көрсету.

Оқушыларды үш  топқа бөлу

"Зерттеушілер", "Сыншылар",

"Әдебиетшілер", ""

бейнежазба

Сабақтың ортасы (20 минут)

1-тапсырма

І топ: "Ақан және Ілияс"

ІІ топ: "Аттың сыны"

ІІІ топ: "Тарих және әдебиет"

Топтық жұмыс. Оқушылар берілген тақырыпта тақырыптарды қорғайды.

2-тапсырма.

"STOP" кадр әдісі бойынша оқушыларға бейнематериал көрсету. Кез- келген жерінен үзіп тастап, әрі қарай ойды жалғастыру.

3-тапсырма. 

"Т кестесі"      әдісі

Шығармадағы автор бейнесі       Автордың белгілі бір оқиғадағы көрінісі

бейне жазба

Сабақтың соңы (5 минут)

Кері байланыс. "Плюс, Минус, Қызықты"

Плюс-оң әсер еткен фактілер

Минус-қолымнан келмей жатыр немесе түсініксіз Қызықты-қызықты болған жайт

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Рефлексия

(5 минут)

"3-2-1"

Referensi
