• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph bm tahun 2 minggu 16

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph bm tahun 2 minggu 16"

Copied!
5
0
0

Teks penuh

(1)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 17 April 2017 Masa 1130-1230 Darjah Tahun 2

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Makanan Tradisional

Standard Pembelajaran 2.5.2, 3.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menaakul jawapan yang betul pada dialog berdasarkan gambar diberi.

2. Menulis jawapan yang betul pada dialog diberi.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, Nilai murni.

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid membaca petikan pada ms66.

2. Murid dengan guru berbincang perkara mengenai gambar tersebut.

3. Murid mengisi tempat kosong pada dialog dan menulis dialog tersebut pada buku tulis. 4. Murid berbincang dengan guru jawapan yang betul.

5. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms68.

6. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

(2)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 18 April 2017 Masa 710-810 Darjah Tahun 2

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Makanan Tradisional

Standard Pembelajaran 2.4.2 Literasi 2.7

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat

1. Mengenalpasti maklumat yang betul pada teks dan menulis pada tempat kosong.

Literasi

1. Menulis perkataan yang mengandungi suku kata tertutup kvk + kvk

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, Nilai murni

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid bersama guru membaca teks dan maklumat pada buku teks ms67. 2. Murid berbincang bersama rakan untuk mengisi tempat kosong.

3. Perbincangan jawapan murid.

4. Murid menulis petikan poskad tersebut pada buku tulis. 5. Murid menguasai membaca buku cerita di perpustakaan.

6. Murid literasi menulis perkataan kvk + kvk yang diminta oleh guru. 7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

(3)

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Permainan Tradisional

Standard Pembelajaran 5.2.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat

1. Menggunakan sekurangnya 2 perkataan berimbuhan dengan betul pada ayat.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, Nilai murni

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diterangkan dengan imbuhan apitan. 2. Murid membaca teks pada ms68.

3. Murid bersama guru melengkapkan teks dengan menggunakan imbuhan apitan. 4. Murid menulis imbuhan dengan betul melalui penggunaan ayat..

5. Murid bersama guru membuat aktiviti buku aktiviti ms70 6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 20 April 2017 Masa 710-840 Darjah Tahun 2

Tajuk / Standard Kandungan/

(4)

Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran 2.4.3

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menulis dengan betul maklumat tersurat yang terdapat pada teks pada dialog.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, Nilai murni.

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid membaca petikan pada ms69.

2. Murid dengan guru berbincang perkara mengenai gambar tersebut.

3. Murid mengisi tempat kosong pada dialog dan menulis dialog tersebut pada buku tulis.

4. Murid berbincang dengan guru jawapan yang betul. 5. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms71.

6. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 21 April 2017 Masa 710-840 Darjah Tahun 2

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Makanan Tradisional

(5)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat

1. Menulis maklumat dengan betul pada jadual. Literasi

1. Menulis perkataan yang mengandungi suku kata tertutup kvk + kvk

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, Nilai murni

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid bersama guru membaca teks dan maklumat pada buku teks ms70. 2. Murid berbincang bersama rakan untuk mengisi tempat kosong.

3. Perbincangan jawapan murid.

4. Murid menulis jawapan betul pada buku tulis. 5. Murid menyelesaikan aktiviti ms72

6. Murid menguasai membaca buku cerita di perpustakaan.

7. Murid literasi menulis perkataan kvk + kvk yang diminta oleh guru. 8. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Gambar

gambar diberi.

Referensi
