• Tidak ada hasil yang ditemukan

Ауа райы деген не?

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Ауа райы деген не?"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Кендебай Лесгул

Пән: Дүниетану. Тарих компоненті Сынып: 1-сынып

Бөлім: Бізді қоршаған әлем Тақырып: Ауа райы деген не?

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

1.2.2.1 ауа-райыныңадамға жәнеоныңіс-әрекетінеәсерінанықтау; 1.2.3.1 жылмезгілдерінеорайтабиғаттабосуақыттыөткізумүмкіндіктерінанықтау  

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: -өзіне тән белгілері бойынша жыл мезгілдерін анықтауды және салыстыруды үйрене алады; Көптеген оқушылар: -ауа температурасын термометрмен өлшеуді үйрене алады;

Кейбір оқушылар: - ауа-райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтауды біле алады;  

Тілдік мақсаттар: Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Салт-дәстүр,ауыз әдебиет Үш тілділік: ауарайы – погода – weather; жылмезгілдері – времена года – seasons; қыс – зима – winter; көктем – весна – spring; күз – осень – autumn; жаз – лето – summer.  

Құндылықтарды дарыту:

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Слайттар,суреттер арқылы танысып біледі.

Пәнаралық байланыс: Жаратылыстану,математика, АКТ. 

Бастапқы білім: Мен қайда тұрамын

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру,шаттық шеңберіне тұру:

Жарқырап күн де ашылды, Айналаға гүл шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз! Қайырлы күн! Біз сүйкімді баламыз! -Олай болса, күнге оң қолымызды созып, күннен жырықты, жылуды, шуақты алып жүрегімізге қоямыз. Ол жылуды, жарықты, шуақты бір-біріміздің қолымызды ұстап жақсы тілектер айтып береміз. «Не артық?» ойыны артық суретті тауып топқа бөлу.Оқушылырды жыл мезгілдерінің суреттеріне қарай топқа бөлу.

Осылайша 4 топ құрылады.  

Сабақтың ортасы 1 тапсырма Т4 топ бойыншажұмыстыұйымдастырамын. Д/о:

«Дидардыкиіндіру».Ауарайынабайланыстыкиінукеректігінестерінесалады.Ба ласуреті мен

табиғатқұбылыстарыбейнеленгенсуреттердікөрсетеді.Балаларданқажеттіки імтүрлерініңсуретінкөтеріпкөрсетулерін

,өзәрекетткрінтүсіндірулерінсұраймын. Суреттегіжыл

мезгілінесәйкескелетінкиімдердіанықтаңызжәнебайланыстырыпсызыңыз   Сабақтың соңы Оқушылар –– жыл мезгілдерінің белгілері туралы; –– әртүрлі жыл

мезгіліндегі ойындар туралы; –– Қазақстанның әр өңіріндегі ауа райы туралы білді. Оқушылар –– жыл мезгілдерін белгілері бойынша анықтауға және салыстыруға; ––

ауатемпературасынанықтауүшінтермометрдіпайдалануға; –– бақылау нәтижелерін шартты белгілермен белгілеуге; –– ауа райына сәйкес киіне білуге үйренді. Бағалау ретінде оқушыларға сөйлемді толықтыруға тапсырма беріңіз: Ауарайы – бұл

... Термометр – бұл... Жылмезгілі – бұл ...    

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Бүгін оқушылар не

білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлаған саралау

шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Referensi
