• Tidak ada hasil yang ditemukan

Сөйлем дегеніміз не?

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Сөйлем дегеніміз не?"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Шилмаганбетова Aйсулу Сайловна Пән: Қазақ тілі (Т1)

Сынып: 2-сынып Бөлім: Менің мектебім

Тақырып: Сөйлем дегеніміз не?

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

 2.1.2.1 Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау;

2.3.6.1 Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу ; 2.3.7.1 Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолдану (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) ;

2.2.3.1 Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру Сабақтың мақсаты:  Мәтіннің мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады;

Мәтіннің негізгі ойын анықтауды біледі;

Мәтіннің құрылымдық бөлігін ажырата алады;

Тілдік мақсаттар:  Сөйлем-приложение -

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру;

тірек сөздерді сабақ барысында қайталату.  

Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті...деп ойлайсыз

1. Әңгімелеу мәтінінің сұрағы қандай?

2. Сипаттау мәтінінің сұрағын атаңдар 3. Мәтіннің түрлері қандай болады?

4.Пайымдау мәтінінің сұрағы қандай?  

Бағалау критерийлері:  1. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды; 

2. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады;

3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолданады;  

Бастапқы білім:  Мәтін және оның түрлері

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы  «Шаттық шеңбер»

Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді.

Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін.  

 Сары ,қызыл ,жасыл , житондар

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы  23 - жаттығу:

« Түсініп оқы»ЖЖ Дескриптор:

1. Суреттегі Қожа туралы фильмді естеріне түсіреді;

2. Фильмнің кейіпкерлерін атайды;

3 .Оқығандарының диалог екенін дәлелдейді;

4. Диалогті көшіріп жазады;

Кері байланыс:

«Житондар» ҚБ

« Жұлдызшалар»

«Жауап жаз»

ТЖ Дескриптор:

1.Берілген сұрақтарды оқиды;

2.Сұрақтарға жауап береді;

3.Сұрақтар мен жауаптардың көмегімен мәтін түрлерін ажыратады;

4. Сипаттау мәтіні бойынша сурет салады;

5. Бір-бірінің жұмыстарын бағалайды;

Кері байланыс:

«Житондар» ҚБ

« Жұлдызшалар»

Сергіту сәті 24-жаттығу

«Дәлелде»

ҰЖ Дескриптор:

1.Сөздегі сөйлем тобын анықтайды;

2. Сөйлемдерді көшіріп жазады;

3. Сөйлемдегі негізгі ойды анықтайды;

Кері байланыс:

«Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»

25-жаттығу

«Анықта»

ҰЖ Дескриптор:

1. Жазған сөйлем санын табады;

2. Сөйлемдегі ойды анықтайды;

3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін қолданады;

Кері байланыс:

«Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

26-жаттығу

«Анықта»

ТЖ Дескриптор:

1. Мәтінді оқиды, неше сөйлем бар екенін анықтайды;

2. Тиісті тыныс белгілерін қойып жазады;

3. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратады;

Кері байланыс:

«Житондар» ҚБ

« Жұлдызшалар»

27-жаттығу

«Дұрыста»

ҰЖ Дескриптор:

1. Диалогты өз болжауларымен түзейді;

2. Жаупатарына қарай сұрақтар қояды;

3. Өз ойларымен хабарландыру жазу туралы әңгімелейді;

Кері байланыс:

«Житондар» ҚБ « Жұлдызшалар»  

 <ейджиктер          іс-қимылмен көрсетеді    

Сабақтың соңы  Үй тапсырмасы:

87-бет 28-жаттығу, ереже жаттау Кері байланыс: «Білім ағашы»  

 Білім ағашы парақ шасы стикер  

Referensi
