• Tidak ada hasil yang ditemukan

Дауыссыз л мен р - BilimLand

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Дауыссыз л мен р - BilimLand"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Kuzen Aigul Пән: Қазақ тілі (Т1) Сынып: 2-сынып Бөлім: Туған өлкем

Тақырып: Дауыссыз л мен р

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

2.4.1.3 Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажырату және дауыссыз п-б, қ-ғ, к-г дыбыстарының емлесін сақтап жазу;

2.2.1.1 Сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар орындай алады:

Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады;

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіннің мазмұнына бағытталған сұрақтар қоя біледі;  

Кейбір оқушылар орындай алады: Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды;  

Тілдік мақсаттар: Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру;

тірек сөздерді сабақ барысында қайталату  

Күтілетін нәтиже: Талқылауға арналған сұрақтар:

Не себепті...деп ойлайсыз

1. дауыссыз дыбыстар қаншаға бөлінеді?

2. Сұхбат дегеніміз не?

3. П,б іәріптері қандай дыбыстарға жатады   Бағалау критерийлері:

1. Дауыссыз дыбыс түрлерін ( қатаң, ұяң, үнді ) ажыратады, және дауыссыз п-б, дыбыстарының емлесін сақтап жазады; 2. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды; 3.

Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық және әріптік қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтырады;  

Құндылықтарды

дарыту: Топта бірігіп жұмыс жасау, ауызбіршілік.

АКТ-ны қолдану

дағдылары: Ғаламтор ресурстары Пәнаралық байланыс: Музыка, қазақ тілі Бастапқы білім:

Дауыссыз л мен р

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут) «Шаттық шеңбер» Балалар бір-бірімен амандасып, танысады, жылы тілек тілейді. Балаларды бейджиктеріндегі суреттің ретімен үш топқа бөлемін  

Сары ,қызыл ,жасыл , житондар

іс-қимылмен көрсетеді    

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы

(25 минут)

Тыңдалған ақпараттан білім алушылар тұжырым жасайды.

 51-жаттығу: « Өлеңді жатқа жаз»ҰЖ Дескриптор:

 1. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды;

2. Өлеңді көшіріп жазады, р дыбысынан басталатын сөздердің астын сызады;

3 .Айтылуы мен жазылуын салыстырады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

52-жаттығу:« Әріпті өзгерт»ӨЖ

Дескриптор: 1. Берілген сөздерді оқиды;

2.Сөздердің бірінші әрпін л әрпіне өзгертіп жазады;

3. Өзгеріске ұшыраған сөзге мән береді;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ « Жұлдызшалар»

Сергіту сәті 5 3-жаттығу:

«Мәтін құра» ТЖ Дескриптор:

1. Берілген мәтінді тізбектеп оқиды;

2. Мәтіннің негізгі ойын табады:

3.Сұрақ қою арқылы мәтін түрлерін сипаттайды;

4. Құрылымдық бөліктерін анықтайды;

5.Мәтіннен л дыбысынан басталатын сөздерді табады;

Кері байланыс: «Житондар»

ҚБ «Жұлдызшалар»  

Білім ағашы парақ шасы стикер        

Сабақтың соңы (10 минут)

Үй тапсырмасы: 60-бет 50 жаттығу әңгіме құрау Кері байланыс: «Білім ағашы»  

білім ағашы парақ шасы стикер     

Рефлексия

(3 минут) Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)  

Referensi
