• Tidak ada hasil yang ditemukan

Дұрыс тамақтану қағидасы

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Дұрыс тамақтану қағидасы"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Ажибаева Улжан Пән: Қазақ тілі (Т1) Сынып: 7-сынып

Бөлім: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар Тақырып: Дұрыс тамақтану қағидасы

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал- мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу (7. Т/А3)

Сабақтың мақсаты: «Дұрыс тамақтану қағидасы» тыңдалым мәтіні бойынша коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнлеуіг, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу

Тілдік мақсаттар: Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық

Күтілетін нәтиже: Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал- мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі

Бағалау критерийлері:

Құндылықтарды дарыту:

АКТ-ны қолдану дағдылары:

https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/adam-biologiyalyq-tur-retinde/as-qorytu/lesson/tamaqtanu- zhane-densaulyq

Пәнаралық байланыс: Биология

Бастапқы білім: Ас – адамның арқауы

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (5 минут)

«Әдеп айнасы» әдісі. «Әдеп айнасы» тамақтану әдебі туралы видео көрсету https://www.youtube.com/watch

?v=agB9peSa9fE Сабақтың ортасы

(27 минут)

Топтық жұмыс «Білгенің дұрыс» әдісі . Әр топқа топ атына байланысты (ет өнімі, сүр өнімі, ұн өнімі, теңіз өнімі, көкөніс пен жемістер) пайдалы кеңесті айтады     Өз топтарының атын үш тілде айтады.

 Жұптық жұмыс «Сыр - сұхбат» әдісі.

1.«Үйлесімді тамақ» атты видеоны көріп, суретті ретімен орналастырады      2. «Дұрыс тамақтану қағидасы» тақырыбында сұхбаттасады  

https://bilimland.kz/kk/courses/b iologiya-kk/adam-biologiyalyq- tur-retinde/as-

qorytu/lesson/tamaqtanu-zhane- densaulyq

Сабақтың соңы (5 минут)

Жеке жұмыс. «Сөз шебері» әдісі  

Бір күндік тамақтану тәртібін кестеге жазып келу Рефлексия

(3 минут)

Тақырыпты  қаншалықты меңгергені туралы өз-өзіне баға беру арқылы қажетті өнімдерді қоржынға  салады

Referensi
