• Tidak ada hasil yang ditemukan

Дара жарнақты және қосжарнақтылар өсімдіктер.

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Дара жарнақты және қосжарнақтылар өсімдіктер."

Copied!
4
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Дуйсенбаева Нурсулу Тасболатовна Пән: Биология

Сынып: 8-сынып

Бөлім: Тірі ағзалардың көп түрлілігі

Тақырып: Дара жарнақты және қосжарнақтылар өсімдіктер.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

8.1.1.3 даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктерді негізгі белгілеріне қарай ажырату

Сабақтың мақсаты Барлығы: Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер кластарының белгілерін анықтайды, есінде сақтайды, таниды  

Бағалау критерийі Даражарнақты және қосжарнақты өсімдіктер кластарының белгілерін анықтайды

Тілдік мақсаттар Пәнге қатысты терминдік сөздер: таксономиялық иерархия, патшалық, тип, класс, отряд, тұқымдас, тыс, түр, даражарнақтылар,қосжарнақтылар  

Құндылықтарға баулу • Зайырлы қоғам және руханият;

• Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау.   

Пәнаралық байланыс  география 

Алдыңғы білім Саңырауқұлақтар патшалығы. Зең саңырауқұлағы: мукор, пеницилл. Біржасушалы саңырауқұлақтар – ашытқы. Көпжасушалы саңырауқұлақтар. Қалпақшалы саңырауқұлақтар. Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар.

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Деңгейлік сұрақтар беріледі Қабілеті жоғары оқушылар ой қорытынды жасайды, тапсырмалар бойынша 3-тен артық дәлелдер келтіре алады  

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз

Мұғалімнің мадақтама сөздері, көңіл-күй букеті, СМС-хабарлама.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

 Сыныпта топтық жұмыс ыңғайлы түрде жабдықталады.Оқушыларға түрлі әрекеттермен жұмыс жасау ұсынылады

Ресурстар стикер, плакат, кесте қағаздар,АКТ

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

(2)

Сабақтың басы (10 мин)

а  Сәлемдесемін. Оқушыларды түгелдеймін.

Психологиялық жағымды ахуал қалыптастырамын:

Ұйымдастыру кезеңі: 1.Топқа біріктіру«Түске қарай»

қызыл, жасыл сары

2.Үй жұмысын сұрау «Өрмекші торы» өткен тақырып бойынша есте қалған тірек сөздерді өрмекші торына келіп жазу, анықтамасын айту мыс:

Саңырауқұлақтар патшалығы. Зең саңырауқұлағы Мукор Пеницилл Біржасушалы саңырауқұлақтар Ашытқы. Көпжасушалы саңырауқұлақтар.

Қалпақшалы саңырауқұлақтар. Жеуге жарамды және улы саңырауқұлақтар . Дескриптор: Саңырауқұлақтар туралы айта алады.  

(3)

Сабақтың ортасы (35мин)

 Жаңа сабақты «Үш минуттық кідіріс» әдісі арқылы бастаймын алдынғы білімді қайталап кетемін: Олар өсімдіктер дүниесі туралы 6-сыныпта өткен бес патшалық бойынша материалдарды білуі тиіс. Құндылықпен байланыс болады https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/osimdikter-

duniesi/osimdikterding-arturliligi/lesson/darazharnaqtylar-zhane-qoszharnaqtylar https://bilimland.kz/kk/courses/biologiya-kk/osimdikter-duniesi/osimdikterding- arturliligi/lesson/darazharnaqtylar-zhane-qoszharnaqtylar  

Image not found or type unknown

Image not found or type unknown

№1 тапсырма (жұптық жұмыс) 1. Суреттегі тұқымның құрылысына назар аударыңыз. Қай класқа жататындығын анықтаңыз.

Image not found or type unknown

А._____________________________________________________________

В._____________________________________________________________

(a) Екі кластың арасындағы айырмашылықты кестеде толтырыңыз.

А В Тұқымындағы тұқымжарнақ саны Жапырақтарындағы жүйкелену Тамыр жүйесі: А. шығу тегіне қарай В. пішініне қарай Гүлдер саны Дескриптор: Білім алушы - тұқымның суреті арқылы өсімдіктердің кластарын ажыратады; - А және В кластарының арасындағы айырмашылықты -саңырауқұлақ түрлерінің ерекшелік белгілерін сипаттайды.

(4)

Сабақтың соңы (5 мин)

Кері байланыс: «Тілек беті» әдісі арқылы оқушылар оқудан алған әсерін қалдырады

Image not found or type unknown

Үйге тапсырма:Тақырып бойынша қосымша мәлімет іздену

Referensi
