• Tidak ada hasil yang ditemukan

Зат есім

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Зат есім"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Shegirova Zhamal Saginowna Пән: Қазақ тілі (Т1)

Сынып: 4-сынып

Бөлім: Табиғи құбылыстар Тақырып: Зат есім

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету;жазба жұмысын қазақ тілінің пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларына сәйкес өз бетінше редакциялау.

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.  Көптеген оқушылар:тыныс белгілері үйретіледі, жасалу жолдары танытылады.  Кейбір

оқушылар:топтық,жұптық, жеке жұмыстарды орындайды.  

Тілдік мақсаттар: Лексика мен терменалогия

Күтілетін нәтиже: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы

оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

Бағалау критерийлері: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы

оқушылардың тыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

Құндылықтарды дарыту:

Адамгершілік, еңбекқорлық.

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Электронды тапсырмалар.

Пәнаралық байланыс: «Мәдени мұра» лексикалық ортақ тақырыбы аясында қарастырылады. «Мәдени мұра дегеніміз не?»,

«Абайдың қара сөздері-ұрпаққа мәңгі мұра», «Мәдени ескерткіштер сыр шертеді», «Мақала жазамын» тақырыптарындағы мәтіндермен жұмыс «Дүниетану», «Музыкамен» пәнаралық байланыста жүзеге асыруды мүмкін етеді.

Бастапқы білім: Оқушылар алдыңғы сыныптарда көркем шығарма және ғылыми-көпшілік мәтіндермен таныс. Мәтін түрлері мен жанрын ажырата алады. Сөз мағынасымен жұмыс істеуде дереккөздерді дұрыс пайдалана алады. Аудио жазбалары арқылы ойын ауызша және жазбаша жеткізеді.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы ) «Сиқырлы қапшық»  Қапшыққа салынған  саны бірдей қызыл,сары,жасыл шариктер таңдап алуды ұсынамын. Осы түстер бойынша оқушыларды 3 топқа бөлемін:  1-топ: «Мергендер» (қызыл түсті)  2-топ: « Ептілер » (сары түсті)  3-топ: « Жүйріктер» (жасыл түсті)  Шаттық шеңбері  Дене

мүшелерімен амандасу (көзбен,  қол алысып, құлақпен, аяқпен амандасу)  Мұғалім: — Екі көз не үшін керек?  Оқушы:  —  Жақсыларды көру үшін. 

Мұғалім: — Екі құлақ не үшін керек?  Оқушы:  —  Ақыл – кеңес тыңдау үшін.  Мұғалім: — Екі қол не үшін керек?  Оқушы:  —  Елге көмек беру үшін. 

Мұғалім: — Екі аяқ не үшін қажет?  Оқушы:  —  Шетте жүрсең,  Туған жерге жету үшін  Мүғалім: —  Ал басың не үшін керек?  Окушы:  —   Бәрін-бәрін ойлау үшін.  Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)   Сабақтың ортасы ) Мәтіналды тапсырма: «Еркін жазу» әдісі. Зат есім  Жаңа тақырып  туралы

білетін мәліметтерін жазу.   Топта идея алмасып, мәліметтерін толықтыру. 

Оқулықтағы тапсырмаларды топта, жұпта, жеке орындау.  

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың соңы Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.   Ойтолғаныс кезеңі.  

Рефлексия Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)  «Ұстазға хат» кері байланыс.  

Referensi
