• Tidak ada hasil yang ditemukan

Ұ дыбысы мен әрпі

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Ұ дыбысы мен әрпі"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Дельмухамбетова Жаналык Хабдрахмановна Пән: Сауат ашу

Сынып: 1-сынып

Бөлім: Менің отбасым және достарым Тақырып: Ұ дыбысы мен әрпі

Сабақ мақсаты 1.1.9.1сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және буын санын анықтау.

Барлығы:Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгеру. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жаңа сөздердің мағынасын ашу Кейбірі: Тақырып бойынша жарнама құрастыру 

Бағалау критерийлері Ұ дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгереді, тақырыпты түсініп, сөздердің мағынасын ашады.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут

Тренинг «Жүректен жүрекке» Шаттық шеңберіне тұрып, көршісіне жүректі бере отырып, отбасында айтылатын жылы сөзді айту керек. Топқа бөлу.

Жүрек стикерлердегі сөздер бойынша 4 топқа бөлінеді: 1. «Ата» тобы 2.

«Әже» тобы 3. «Әке» тобы 4. «Ана» тобы Әр топ хормен өзінің ұранын айтады.

Таяқшадағы жүрек Жүрек стикерлер

Сабақтың ортасы 8 минут

1.«Тыңда түсін, үйрен» әдісі Менің отбасым тақырыбында қазақ, орыс, ағылшын тілінде айту. Дескриптор: 1.Постер бойынша сөйлемдер құрап айтады. Бағалау: тақия суреттерімен 2. «Кім жылдам?» ойыны Әр топтағы жұптарға буындар, сөздер таратылады. Дескриптор: 1.Буындардан сөздер құрайды, дыбыстық талдау жасайды, сөздерден сөйлем құрайды, сөздерді буынға бөледі. 2.Сөздерді, сөйлемдерді оқиды, дыбыстарды атайды.

Бағалау: тақия суреттерімен 3.Жаңа сабақ. «Ойнайық та ойлайық» әдісі Әр топтан бір оқушыдан отбасы мүшесін сомдай отырып, соған тиесілі затты таңдау. Дескриптор: 

1.Отбасы мүшесіне тиесілі затты таңдайды. 2.Затты атап, таныс емес дыбысты айтады. 3.Ұ дыбысы бар сөздерді айтады. Бағалау: От шашу Сергіту сәті «Сиқырлы әліппе»

Оқулықпен жұмыс. 1.Дыбыстық талдау. «Ұлу» сөзіне талдау жасау.Ұлу туралы мәлімет беру. 2.Сөздерді тізбектей оқу, мағынасын ашу. Дәптермен жұмыс. Ұ әрпін жазу. «Жарнамала» топтық жұмыс. Қоржыннан әр топ бір затты алып, жарнама дайындау. Дескриптор: 1.Бір оқушы қоржыннан затты алады. 2.Сол затқа жарнама дайындайды. 3.Жарнаманы тақтаға шығып қорғайды. Бағалау: бас бармақ    

Отбасы туралы постерлер Қоржын Буындар, сөздер Тақия, орамал, кепка, көзілдірік Домбыра, ұшақ, ұршық, мектепмакеті бейнефильм

Оқулық бейнефильм №2 дәптер Ұршық, жүн, ұн, құрақ көрпе, ойыншық ұшақтар

Сабақтың соңы 2 минут

Рефлексия «Таңдау жаса» Ата : Сабақта барлығын түсіндім. Әке: Сабақта кей жерлерін түсінбедім. Бала: Сабақты мүлдем түсінбедім. Жүрек стикерлерін өздері таңдаған отбасы мүшесінің суретіне жапсырады.

Бағалау. Жинаған тақия санына қарай «Өте жақсы», «Жақсы» сөздермен бағалау. Бауырсақпен бағалау.  

Ата Әке Бала суреттері, жүрек стикерлер бауырсақтар

Referensi
