• Tidak ada hasil yang ditemukan

Cептік жалғауының емлесі

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Cептік жалғауының емлесі"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: ЗЕЙНУЛЛИНА ЖАННАТ СЕРИКОВНА Пән: Қазақ тілі

Сынып: 4-сынып

Бөлім: Табиғат құбылыстары Тақырып: Cептік жалғауының емлесі

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

4.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіруге, мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар бойынша жазба жұмытары арқылы оқушылардың тыңдалым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.

Тілдік мақсаттар: септіктердің жалғауларын айту Күтілетін нәтиже: септік жалғауларын жаза алады,

жеке жұмыс орындайды Бағалау критерийлері: сөздерді септейді, 

септік жалғауларының сұрақтарын біледі, тест орындайды

Құндылықтарды дарыту:

адамгершілік еңбекқорлық

АКТ-ны қолдану дағдылары:

google chrome формасында тест орындау

Пәнаралық байланыс: дүниетану

Бастапқы білім: қазақ тіліндегі септіктерді қайталау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы (10мин)

Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Септіктер» ойыны Зат есім септеледі жеті түрде, Бір – бірімен шатастырып алып жүрме. Жалғанатын

жалғаулары сан түрлі ғой, Жатта соны, ойнап күлме, босқа жүрме. Атау, ілік, барыс, табыс, жатыс, шығыс, көмектес. Жаттап алсаң балақай, Зат есімді септе тез. Біз не істедік? Қандай ойын ойнадық? Олай болса бүгін біз септіктер туралы өтеміз, яғни септік жалғауларының емлесі тақырыбына жаттығу жұмыстарын орындаймыз. Сонда бүгінгі сабақта нені білуіміз керек екен? Алдыңғы білімді еске түсіру –табан ізі арқылы еске түсіру Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

Уақыттыүнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысып, жақсы бағааламыз!  

Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды.

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы

(10мин)

Мәтін алды тапсырма. - Мәтіннің мазмұны бойынша шешім табуға

бағытталған сұрақтар құрастыр -Егер табиғатты қорғамаса, қандайапатты жағдай болуы мүмкін? Видео арқылы тапсырмалар орындауДескрипторы:

Тыңдалған материал бойынша өз пікірін білдіру, мәтіндергесалыстырмалы талдау жасау, оқыған, тыңдаған және аудиовизуалдыматериалдар бойынша жазба жұмыстары жүргізу арқылы оқушылардыңтыңдалым, айтылым, оқылым, жазылым дағдылары жетілдіріледі.  

75-жаттығу

Семантикалық карта мен жұмыс Сергіту сәті

Үштікте жұмыс : сөз,сұрақ жалғау

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау

Сабақтың соңы (12 мин)

google chrome  формасында тест орындау https://docs.google.com/forms/d /e/1FAIpQLSdnys8nyE_33eq7PIy UAwuZ18OcTaQYbYT-

sjyCX1KNqRqvVg/viewform?usp

=sf_link Рефлексия

(8мин)

"Телефон арқылы әңгіме" кері байланыс беру

Referensi
