• Tidak ada hasil yang ditemukan

Mata pelajaran

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "Mata pelajaran"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

CONTOH RPH

Mata pelajaran: Matematik Tahun 5

Kelas/masa/bilangan: 5A /8.00- 10.00pagi/ 30 orang.

Tajuk: Nombor Bulat Hingga 1 000 000.

Standard pembelajaran: 1.3(i)

Objektif pembelajaran: Di akhir pelajaran murid boleh mengelaskan pola bagi urutan nombor genap dan nombor ganjil.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:

1. Perkenalkan maksud nombor genap dan nombor ganjil dengan murid melakukan aktiviti pembahagian 7 kumpulan nombor dengan 2 iaitu 256, 280, 285, 295, 304, 305 dan 328.

2. Minta murid menyusun nombor tersebut mengikut urutan menaik bagi nombor-nombor yang boleh dibahagi dengan 2 (satu kumpulan nombor-nombor tanpa baki dan satu kumpulan nombor bila di bahagi dengan 2 berbaki). Bincangkan.

3. Edarkan bancian penduduk dalam Modul Matematik KSSR Tahun 5 pada muka surat 1 kepada murid. Murid menyusun bancian penduduk tersebut mengikut tertib menaik bagi kumpulan penduduk dalam nombor genap dan nombor ganjil. Bincangkan hasil kerja murid.

EMK: Kreativiti dan inovasi.

BBB: Kad nombor.

Penilaian pdp/pentaksiran:

Ditafsir murid melalui aktiviti secara kumpulan dan individu bagi mengelas mengikut tahap penguasaan yang ditetapkan dalam DSKP.

Refleksi:

25 daripada 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan pada hari ini. 5 orang murid lagi akan menjalani pemulihan.

Referensi

Dokumen terkait

keadaan sekarang, tanpa menyebutkan waktu terjadinya secara spesifik, sesuai dengan konteks penggunaannya (perhatikan unsur kebahasaan present perfect tense) 4.6 Menyusun teks

Kurikulum Matematik Sekolah Rendah bermatlamat untuk membina pemahaman murid tentang konsep nombor dan kemahiran asas dalam pengiraan yang boleh digunakan dalam

Peserta didik melakukan diskusi kelompok untuk saling bertanya dan bertukar informasi dalam menyusun kalimat untuk membuat greeting cards yang sederhana dengan

Biasanya murid-murid dalam kumpulan cerdas dan sederhana boleh menguasai satu atau beberapa kemahiran dalam jangka masa lebih awal daripada masa yang diberikanf. Dalam

JPNM dan PPD juga boleh membuat perbandingan prestasi pencapaian semasa murid dengan bilangan head count Kumpulan Cemerlang dan Kumpulan Kawalan Lulus seperti yang telah

Aktiviti pengajaran boleh dijalankan oleh guru mengikut kesesuaian murid masalah pendengaran yang ada di sekolah.. Antara aktiviti pengajaran

S28 Teori ini mengatakan bahawa seseorang pemimpin tidak boleh menggunakan satu sahaja gaya memimpin sepanjang masa dan perlu menukar gaya kepimpinan mengikut

i-Sinar i-Sinar merupakan satu program Kumpulan Wang Simpanan Pekerja KWSP, yang mana pencarum KWSP yang layak boleh mengeluarkan simpanan KWSP akaun 1 sebanyak 10% dengan syarat