• Tidak ada hasil yang ditemukan

Жануарлардың қандай түрлері болады?

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Жануарлардың қандай түрлері болады?"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Дынбаева Салтанат Ивановна Пән: Жаратылыстану

Сынып: 1-сынып Бөлім: Жануарлар

Тақырып: Жануарлардың қандай түрлері болады?

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

 Барлық оқушылар:жабайы жануарларды үй жануарларынан ажырата алу;

Оқушылардың басым бөлігі:қоршаған әлемнің құбылыстарын, үдерістерін және нысандарын зерттеу қажеттілігін түсіндіру.

Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады.  

Сабақтың мақсаты: 1.2.2.2 жабайы және үй жануарларын ажырату;

1.2.2.3 жыл мезгілдерінің ауысуына жануарлардың бейімделуін дайындығын түсіндіру   Тілдік мақсаттар: 3 тілде жануарлар атауларын айту

Күтілетін нәтиже:   Оқушылар: үй және жабайы жануарлардың кейбір түрлері­ мен танысады; жабайы жануарлардың үй жануарларынан қан­ дай ерекшелігі бар екенін түсінеді;

үй жануарларының тұратын жерінен сиырқора­ мен, атқорамен, түйеқорамен, қойқорамен, ит­ тің үйшігімен танысады;

жануарларды қалай күту керектігін білетін болады; бақылау нәтижелерін жазуға дағдыланады   Бағалау критерийлері: әр тапсырмаға деңгейіне сай бағаланады

Құндылықтарды дарыту:

жануарларды  қорғау

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы  Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік.

Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.

Қолды создық, басты бұрдық – екі деп, Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.

Алға, артқа қарадық та – үш дедік.

Тағы жаңа жаттығулар істедік.

Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып, Отырайық көңілді енді марқайтып.

/Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұста топқа бөлу- жануарлардың суреттері арқылы

1 топ- жабайы аңдар 2 топ үй жануарлары

Сендер бұл жануарды білесіңдер ме?

Қазақстанның қандай жануарларын білесіңдер?  

жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!  

шеңбер

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың ортасы презентациямен жұмыс

әр суреттегі бейнеленген жануар жайында қысқаша мәлімет алады ой алмасады 

Қай­ сысы біздің өлкемізде тіршілік етеді?”

қысқаша видео жазба

Әлемде жануарлардың орасан көп түрі бар. Алғашында олардың барлығы жабайы болған, бірақ адам кейбірін қолға үйретті. Адамдар үй

жануарларына қамқорлық көрсетеді. Қамқорлық көрсету дегеніміз — оларды қоректендіру, емдеу, қорасын салу, олардың ұрпақтарына қамқорлық көрсету болып табылады. Үй жануарлары үшін адам малқора соғады. Сиырға арналған малқора — сиырқора деп аталады. Бұл үлкен, жылы қора, онда су құюға арналған науа, жем салатын астау болады.

Жылқыға арналған малқора атқора деп аталады. Бұл — ұзын ағаш қора, екі жағынан қашаларға  

Оқулықпен, дәптермен жұмыс

  үй жануарлары, олардың қорасы, күтуге арналған құралдар бейнеленген үлестірмелі материалдар. 

Сабақтың соңы зерттеу жұмысы 1 топ

әр жануарды өзінің мекендейтін жеріне қондыр 2 топ Енелері мен төлдерін қосу.

3 топҮй жануарларын ата. суретін сал олар қандай дыбыс шығарады,  Рефлексия бағдаршам әдісі

бес саусақ әдісі

Referensi
