• Tidak ada hasil yang ditemukan

Үстеу. Мезгіл

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2024

Membagikan "Үстеу. Мезгіл"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Автор: Балмуханова Назгул Сергейқызы Пән: Қазақ тілі (Т1)

Сынып: 6-сынып

Бөлім: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. Наурыз Тақырып: Үстеу. Мезгіл үстеу. Мекен үстеу.

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу):

 6.1.1.1 -мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау;  6.1.2.1 -әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (жаңалық, құттықтау) көтерілген мәселені талдау 

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар орындай алады:Мәтін атауын болжай алады.  Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Көтерілген мәселені талқылай алады.  Кейбір оқушылар орындай алады:Жаңалық,құттықтау мәтіндерінде көтерілген мәселені талдай алады. 

Тілдік мақсаттар: Оқушылар істей алады: әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарды меңгереді.  Диалог пен жазу үшін қажетті сөздер мен тіркестер: салт-дәстүр,құндылық,әдет-ғұрып. 

Бағалау критерийлері: Тыңдалым мәтінің болжау,көтерілген мәселені талқылау Құндылықтарды

дарыту:

Халқымыздың әдет-ғұрып, салт-дәстүрлерін дәріптеу.

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Пәнаралық байланыс:   Әдебиет,география  Бастапқы білім: Етіс түрлері

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар

Сабақтың басы Ұйымдастыр кезеңі.  Шеңбердегі алғыс.  Қабырғадағы сұрақтар әдісі. 

Өткен сабақты,ережені пысықтау мақсатында берілетін тапсырмалар  1- тапсырма.  Тыңдалым алды тапсырмасын беру арқылы оқушыларға тыңдайтын мәтіннің мазмұнын болжату:жаңа тақырып туралы ойланту.Суретте қазақ халқының салт-дәстүрлері

көрсетілген.Оқушылармен суреттегі салт-дәстүрлер турасында пікір алмасып,олардың қалай,қашан орындалатынын,қандай мақсатты көздейтінін,өздері қандай дәстүрлердің куәсі болғанын т.б. сұрау арқылы салт-дәстүрлер туралы білім қалыптастыра отырып,тыңдалым мазмұнын болжату. 

Сабақтың ортасы 2 –тапсырма Тыңдалым  . 20- аудиомәтінді мұқият тыңдау  А

тапсырмасы.Тыңдаған ақпараттар бойынша нақты сұрақтарға жауап беру.Мәтінде кездесетін салт-дәстүр,ұлттық ойын атауларын жарыса атап,олардың қашан,қандай жағдайда жасалатын дәстүр екені,қандай рәсімдер орындалатыны туралы пікір алысу.  Ә тапсырмасы. Әлеуметтік- мәдени тақырыпта диалог құрау. Қазақтың дәстүрлі жиын тойларында айтылатын дайын тілдік қолданыстарды мәтінмен байланыстыру арқылы коммуникативтік жағдаятта қолданылуын түсіндіреді.   Кері байланыс.

Смайликтер арқылы бағалау. 

Сабақтың соңы Б тансырмасы.  Көтерілген мәселені талқылау. Мәтінде айтылған ер жігіт пен қыз балаға тән қасиеттерді атап,одан да басқа қандай қасиеттердің болу керектігі туралы ой өрбіту.

(2)

Сабақкезеңдері Жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Рефлексия В тапсырмасы.  «Ешкімнің ала жібін аттама» тіркесінің мағынасын

түсініп,қандай жағдайларда қолданылатынын білу. Оқушылар арасында осы тіркесті шынайы өмірмен байланыстыра отырып,өзара пікір алысады.

Referensi
