• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains 5 6.2.1 sifat cahaya

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains 5 6.2.1 sifat cahaya"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:Sains ISNIN

Tarikh 25 April 2016

Masa 1200-1300

Darjah Tahun 5

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Cahaya

Standard Pembelajaran 6.2.1, 6.2.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan bahawa cahaya boleh dipantulkan.

2. Menyatakan sekurangnya 3 kegunaan pantulan cahaya.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir,

ABM cermin, lampu suluh.

AKTIVITI

1. Murid mendemonstrasikan pantulan cahaya pada cermin. 2. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

3. Murid diminta membina peta ithink kegunaan pantulan cahaya. 4. Murid diterangkan dengan kegunaan pantulan cahaya.

5. Murid menyelesaikan buku kerja.

6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:Sains KHAMIS

Tarikh 28 April 2016

Masa 810-910

Darjah Tahun 5

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Cahaya

Standard Pembelajaran 6.3.1, 6.3.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan bahawa cahaya boleh dibiaskan. 2. Menerangkan 2 kesan pembiasan cahaya.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran berfikir, nilai murni

ABM cawan, air, straw

Aktiviti PdP

1. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.

2. Murid diminta menyuluhkan lampu suluh pada satu gelas berisi air dan memerhatikan keadaan cahaya.

3. Straw diletakkan dalam gelas dan memerhatikan keadaan straw. 4. Murid diterangkan oleh guru dengan kesan pembiasan cahaya. 5. Murid menyelesaikan buku kerja.

6. Murid membuat kesimpulan pelajaran hari ini.

Referensi
