• Tidak ada hasil yang ditemukan

e-RPH Sejarah Ting. 1 (Bab 7)

N/A
N/A
najman

Academic year: 2023

Membagikan "e-RPH Sejarah Ting. 1 (Bab 7)"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN 2023

Minggu yang ke

HARI : xxx

RABU

TARIKH : XX

3 1 FEBRUARII 2023

MASA / KELAS

/ MATA PELAJARAN

TAJUK / STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / BBM / AKTIVITI / REFLEKSI

MASA:

7.30 – 8.50 AM KELAS:

1UKM

MATA PELAJARAN:

SEJARAH

BIL. MURID:

32

ELEMEN KEWARGANEGARAAN & NILAI SIVIK

Mengukuhkan Semangat Patriotik

TEMA Sejarah Kita dan Dunia TANDAKAN (X) PADA RUANG

YANG DISEDIAKAN BAB 7 : Peningkatan Tamadun India dan China

STANDARD

KANDUNGAN 4.2 : Peningkatan Tamadun dan Sumbangannya

STANDARD PEMBELAJARAN

4.2.1 Mengenal pasti empat lokasi peningkatan tamadun.

4.2.2 Membincangkan peningkatan tamadun Yunani dalam aspek pemerintahan dan pentadbiran.

4.2.3 Membincangkan peningkatan tamadun Rom dari aspek seni bina.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat:

 Mengenal lokasi peningkatan Tamadun India dan Tamadun China.

 Memahami peningkatan Tamadun India dalam aspek perluasan kuasa.

 Memahami peningkatan Tamadun China dalam aspek pendidikan.

KRITERIA

KEJAYAAN  Murid dapat mengenal lokasi peningkatan Tamadun India dan Tamadun China.

BAHAN BANTU MENGAJAR (BBM)

☒ Buku Teks

☒ Internet

☐ Projektor

☐ Powerpoint

☐ Modul

☒ Edaran

☐ Carta/Peta

☐ Lembaran Kerja

☒ Lain-lain:

STRATEGI

PAK21 Choose an item.

ARAS PEMIKIRAN

☒ Mengingati

☒ Memahami

☒ Mengaplikasi

☒ Menganalisis

☒ Menilai

☐ Mencipta

PETA i-THINK ☐ Titi

☐ Buih

☐ Pokok

☐ Dakap

☐ Bulatan

☐ Buih Berganda

REFLEKSI/

TINDAKAN SUSULAN

_______ murid dapat menguasai objektif pembelajaran. Murid diberikan latihan pengayaan.

_______ murid tidak menguasai objektif pembelajaran. Murid diberikan latihan pengukuhan.

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana:

☐ Mesyuarat /

Kursus ☐ Mengiringi

Murid Keluar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit

☐ Program

Sekolah ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas

☐ Cuti Peristiwa Aktiviti PdP dibawa ke :

KERJA SUSULAN MURID PEMULIHAN :

PENGAYAAN :

40

AKTIVITI PAK21

Hot Seat ☐

Role Play ☐

Peta i-THINK ☐

Round Table ☐

Gallery Walk ☐

Think-Pair-Share ☐

Pembentangan ☐

Three Stay, One Stay ☐ Deklamasi Sajak/

Nyanyian ☐

EMK

Bahasa ☒

Kelestarian Alam

Sekitar ☒

Nilai Murni ☒

Sains dan Teknologi ☐

Patriotisme ☒

Kreativiti dan Inovasi ☒

Keusahawanan ☐

Teknologi Maklumat dan Komunikasi ☐ Kelestarian Global ☐ Pendidikan

Kewangan ☐

PENTAKSIRAN &

PENILAIAN

Kuiz ☒

Projek ☐

Drama ☐

Hasil kerja ☐

Soal Jawab ☒

Latihan bertulis ☒

Pembentangan ☒

Lembaran kerja ☒ Pemerhatian/ lisan/

Soal jawab ☒

TAHAP PENGUASAAN (PBD)

TP6 ☐

TP5 ☐

TP4 ☒

TP3 ☐

TP2 ☐

TP1 ☐

Referensi
