• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph dst 3 2.1.5 3 amalan baik menjaga gigi

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph dst 3 2.1.5 3 amalan baik menjaga gigi"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek: Dunia Sains dan Teknologi SELASA

Tarikh 15 Februari 2016 Masa 1000-1100 Darjah Tahun 3 Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Memahami pengetahuan tentang kegigian manusia.

Standard Pembelajaran 2.2.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan sekurangnya 3 amalan baik menjaga kebersihan gigi.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, TMK, Kreativiti dan inovasi

ABM gambar gigi, buku aktiviti, slide pembelajaran, laptop, video

Aktiviti PdP

AKTIVITI

1. Murid ditunjukkan oleh guru video berkenaan menggosok gigi. 2. Murid diterangkan oleh guru tajuk pelajaran hari ini.

3. Murid disoal berkenaan dengan macam mana cara menjaga kesihatan gigi. 4. Murid diterangkan oleh guru berkenaan dengan cara menjaga kesihatan gigi. 5. Murid diminta menyatakan bagaimanakah cara menjaga gigi.

6. Murid menyiapkan aktiviti pada buku aktiviti. 7. Perbincangan antara guru dengan murid.

8. Murid diminta membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Gambar

gambar gigi, buku aktiviti, slide pembelajaran, laptop,

Referensi

Dokumen terkait

1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran. Sesi soal jawab: i) Menyatakan cara meningkatkan. penghargaan

Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran.. Murid membanding dan membezakan set gigi susu dengan set gigi kekal daripada

Dengan menggunakan slide, guru menerangkan kepada murid kaitan antara pergigian dengan tabiat pemakanan haiwan.. Murid diminta membuat ramalan jika haiwan mempunyai satu jenis tabiat

Murid membuat kesimpulan tentang daya tarikan dan tolakan dengan kutub magnet dengan menjalankan aktiviti.. Murid melengkapkan latihan yang diberi

Murid diminta membacakan buku teks ms 28 dan menggunakan kata panggilan yang betul... Murid diterangakan oleh guru berkenaan kata panggilan bukan

Guru menukar gambar kepada belon dan katak dan meminta murid menyatakan perkara yang boleh dilakukan oleh 2 gambar tersebut.. Murid bersama guru membuat kesimpulan berkenaan 2

Murid diterangkan dengan keperluan asas haiwan yang menyerupai manusia.. Murid menyiapkan

Murid diterangkan oleh guru berkenaan bentuk tenaga dan perbezaan bentuk dan sumber tenaga1. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran