• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH DST Tahun 2 - Sumber Pendidikan rph d5t 2.5 tmk

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH DST Tahun 2 - Sumber Pendidikan rph d5t 2.5 tmk"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

1 Mata Pelajaran/Subjek: Dunia Sains Teknologi JUMAAT

Tarikh 29 Julai 2016

Masa 840-940

Darjah Tahun 2

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

TMK

Standard Pembelajaran 2.5, 2.6, 2.7,2.9

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : 1. Menambah lajur pada ms word

2. Menaip teks dan menyisip imej pada jadual

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, TMK

ABM Komputer, buku teks

Aktiviti PdP

AKTIVITI

1. Murid ditunjukkan oleh guru berkenaan dengan cara menambah lajur pada jadual. 2. Murid membuat amali sendiri.

3. Murid diajar oleh guru berkenaan dengan cara menaip teks dan menyisip imej pada jadual.

4. Murid membuat amali sendiri.

5. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Referensi

Dokumen terkait

Murid mengenal pasti ciri-ciri yang terdapat pada satu tumbuhan yang dipilih. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh

Murid mengenal pasti kandungan yang terdapat di dalam beberapa jenis tanah seperti tanah liat, tanah kebun dan pasir dengan cara menjalankan penyiasatan.. Murid

Murid merekod perubahan yang berlaku pada tumbuhan semasa membesar dari segi pertambahan tinggi atau bilangan daun dengan menjalankan penyiasatan ke atas

Penerangan mengenai kepentingan beragama dan kasih sayang (Tuhan, ibu bapa, diri sendiri, ahli keluarga, guru dan rakan). Murid menyenaraikan keutamaan kasih sayang

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer gurudan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang ada pada karya.(EK1 2. Guru mengimbas kembali cara

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1).. Guru memperkenalkan media

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1).. Guru mengimbas kembali

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1). Murid menghasilkan karya