• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH DST Tahun 3 - Sumber Pendidikan rph dst 3 2.1.5

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH DST Tahun 3 - Sumber Pendidikan rph dst 3 2.1.5"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek: Dunia Sains dan Teknologi SELASA

Tarikh 7 April 2015 Masa 1015-1115 Darjah Tahun 3 Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Memahami pengetahuan tentang kegigian manusia.

Standard Pembelajaran 2.1.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : 1. Melabelkan struktur gigi.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, , Kreativiti dan inovasi

ABM gambar gigi, buku aktiviti, lembaran kerja.

Aktiviti PdP

AKTIVITI

1. Murid ditunjukkan oleh guru gambar satu struktur gigi. 2. Murid diminta menyatakan apa yang dapat diperhatikan. 3. Murid diterangkan oleh guru tajuk pelajaran hari ini.

4. Murid diterangkan oleh guru struktur yang terdapat pada gigi. 5. Murid melabelkan dan mewarna struktur gigi.

6. Murid diedarkan dengan lembaran kerja. 7. Perbincangan antara guru dengan murid.

8. Murid diminta membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Gambar

gambar gigi, buku aktiviti, lembaran kerja.

Referensi

Dokumen terkait

Murid diterangkan oleh guru berkenaan dengan litupan badan dan anggota badan haiwan6. Beberapa gambar haiwan ditunjukkan

Murid mengenal pasti bahan yang boleh menyerap air dan kalis air dengan menjalankan aktiviti.. Murid mengelas bahan yang boleh menyerap air dan kalis air

Murid mengenal pasti kandungan yang terdapat di dalam beberapa jenis tanah seperti tanah liat, tanah kebun dan pasir dengan cara menjalankan penyiasatan.. Murid

Murid mengikut kumpulan diminta melakonkan babak yang terdapat pada buku teks ms121.. Murid diterangkan oleh guru berkenaan dengan

Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk pelajaran3. Murid mengenal pasti keperluan asas manusia iaitu makanan, air, udara dan

Murid merekod perubahan yang berlaku pada tumbuhan semasa membesar dari segi pertambahan tinggi atau bilangan daun dengan menjalankan penyiasatan ke atas

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1).. Guru memperkenalkan media

Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1). Murid menghasilkan karya