• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 M9

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 M9"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 9

Hari :………..

Tarikh :

………

TAHUN/MASA/MATA

PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 5

Minggu :

Hari :

Masa:

Bidang: Menggambar (Catan)

Tema : Alam Semula jadi

Tajuk : Pemandangan

1.1 Persepsi

Estetik 1.2 Aplikasi seni EMK

Keusahawanan, (EK1 ,EK2,EK3, EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh catan

2.Media:

Kertas lukisan, berus,

palet, cat air atau cat

poster

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 1.1.1

Unsur Seni 1.1.1.1 1.1.1.2 1.1.1.3 1.1.1.4

1.1.2 Prinsip Rekaan 1.1.2.1 1.1.2.2

1.2.1 Media 1.2.1.1 1.2.1.2

1.2.2 Proses Teknik 1.2.2.1

Basah atas kering

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam karya Pemandangan di tepi pantai. 2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media,

proses serta teknik dalam menghasilkan catan.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1)

2. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara melakar serta mewarna Catan

Pemandangan . (EK 2)

3. Murid meneroka media, proses dan teknik dalam penghasilan karya. (EK 2)

4. Murid membuat proses awal menghasilkan catan. (EK3)

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti menggambar menggunakan teknik catan berdasarkan dua standard kandungan.

Referensi
