• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 m19

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 m19"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 19

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MATA

PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 5

Minggu :

Hari:

Masa:

Bidang:Menggambar (cetakan)

Tema : Objek Buatan Manusia

Tajuk : Kapal Layar

1.1 Persepsi

Estetik 1.2 Aplikasi seni EMK

Kreativiti, Inovasi, Keusahawanan (EK1.EK2, EK3.EK5). dan Nilai murni

Bahan Bantu Belajar

1. Contoh: karya cetakan 2. Media: berus

lukisan, palet, tali parcel, box board,gunting,kert as lukisan, gam, cat posterdan bahan yang sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 1.1.1 Unsur

seni 1.1.1.1 1.1.1.2 1.1.1.3

1.1.1 Prins ip rekaan 1.1.2.1. 1.1.2.2

1.2.1 Media 1.2.1.1 1.2.1.2

1.2.2 Proses dan Teknik 1.2.2.1

Cetakan (kolograf)

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam gambar teknik cetakan.

2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik dalam menghasilkan gambar.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1)

2. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara membuat gambar kapal layarmenggunakan teknik cetakan (EK 2)

3. Murid meneroka media, proses dan teknik dalam penghasilan gambar. (EK 2)

4. Murid membuat proses awal menghasilkan gambar kapal layar.(EK 3.EK5)

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti menggambar menggunakan teknik cetakan berdasarkan dua standard

kandungan.

(2)

Referensi
