• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH PSV TH 5 minggu 17

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH PSV TH 5 minggu 17"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 17

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 5

Minggu :

Hari :

Masa:

Bidang :Mengenal Kraf Tradisional (Tenunan-corak mata bilis)

Tema : Objek buatan manusia

Tajuk : Alas Pinggan

4.1 Persepsi

Estetik 4.2 Aplikasi seni EMK:

Keusahawanan, (EK1 ,EK2,EK3,EK5), TMK

Kreativiti, Inovasi Nilai murni

Bahan Bantu Belajar:

1.Contoh tenunan

2.Media:

Alat: gunting, set gentian (pemidang kayu, pembaris, jarum kait dan sikat dan alatan lain yang sesuai.

Bahan : Benang kait atau tali raffia atau bahan yang sesuai

Refleksi:

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang. 4.1.1 Unsur seni

4.1.1.1 4.1.1.2

4.1.2 Prinsip rekaan 4.1.2.1 4.1.2.2

4.2.1 Media 4.2.1.1 4.2.1.2

4.2.2 Proses dan teknik 4.2.2.1

Tenunan

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam karya tenunan.

2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik dalam menghasilkan tenunan.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1)

2. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara membuat tenunan (EK 2)

3. Murid meneroka media, proses dan teknik dalam penghasilan tenunan. (EK 2)

4. Murid membuat proses awal menghasilkan tenunan.(EK 3.EK5)

Penilaian PdP:

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tenunan berdasarkan dua standardkandungan.

Catatan:

Referensi
