• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan rph psv tahun 5 m7

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan rph psv tahun 5 m7"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 7

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MATA

PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun:5

Minggu :

Hari :

Masa:

Bidang: Mengenal Kraf Tradisional

(Tekat-motif flora )

Tema : Alam Semula Jadi

Tajuk : Kipas Hiasan

4.1 Persepsi

Estetik 4.2 Aplikasi seni EMK

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 EK5) , TMK dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.

Contoh tekat 2. Media :

gunting,jarum,ra m dan alatan lain yang sesuai, mounting board, kain baldu atau kain yang sesuai, benang, bahan lain yang sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 4.1.1 Unsur

Seni 4.1.1.1 4.1.1.2

1.1.2 Prin sip Rekaan 4.1.2.1 4.1.2.2

4.2.1 Media 4.2.1.1 4.2.1.2

1.2.2 Pro ses dan Teknik 4.2.2.1 ( Teknik-tekat )

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada tekat.

2. Mengetahui dan mengenal media, serta proses dan teknik dalam penghasilan tekat.

Aktiviti PdP

1. Guru mempamerkan contoh tekat menggunakan komputer dan bersoal jawab tentang bahasa seni visual yang ada pada karya.(EK1)

2. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara menghasilkan tekat(EK 2)

3. Murid meneroka media, proses dan teknik dalam penghasilan tekat (EK 2)

4. Murid membuat proses awal menghasilkan tekat. (EK3, EK5)

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tekat berdasarkan duastandard kandungan.

(2)

Referensi
