• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 4 - Sumber Pendidikan rph psv t4 m7

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 4 - Sumber Pendidikan rph psv t4 m7"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 7

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MATA

PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun:4

Masa:

Bidang: Mengenal Kraf Tradisional

( batik ) Tema : Alam Semula Jadi

Tajuk : Bunga

4.1 Persepsi

Estetik 4.2 Aplikasi seni EMK

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 EK5) , TMK dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.

Contoh gambar batik

2. Media : kertas lukisan,lilin,krayo n, warna air dan span

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 4.1.1 Unsur

Seni 4.1.1.1 4.1.1.2 4.1.1.3

1.1.2 Prin sip Rekaan 4.1.2.1 4.1.2.2

4.2.1 Media 4.2.1.1 4.2.1.2

1.2.2 Pro ses dan Teknik 4.2.2.1 ( resis )

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada batik teknik resis..

2. Mengetahui dan mengenal media, serta proses dan teknik dalam penghasilan batik.

3. Murid menghasilkan batik dengan mengaplikasikan bahasa seni visual,media,proses dan teknik dengan betul.

4. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menggunakan bahasa seni visual.

Aktiviti PdP

1. Guru mempamerkan contoh batik menggunakan komputer dan bersoal jawab tentang bahasa seni visual yang ada pada karya.(EK1)

2. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara menghasilkan batik teknik resis(EK 2) 3. Murid meneroka media, proses dan teknik dalam

penghasilan batik (EK 2)

4. Murid membuat proses awal menghasilkan batik. (EK3, EK5)

Penilaian PdP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat batik menggunakan teknik resis berdasarkan duastandard kandungan.

(2)

Referensi
