• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan rph psv m6

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan rph psv m6"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 6

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun:5

Minggu :

Hari :

Masa:

Bidang: Membentuk dan Membuat Binaan (Arca Timbul- acuan)

Tema : Objek Buatan Manusia

Tajuk : Magnet Hiasan (Fidge Magnet)

3.3 Ekspresi

Kreatif 3.4 Apresiasi Seni EMK

Keusahawanan, (EK1- EK5), Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh arca timbul

2.Media:

Kotak, model 3D dan alat lain yang sesuai. Plaster of Paris atau tanah liat, cat poster dan bahan yang sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang. 3.3.1

3.3.2 3.3.3

3.4.1 3.4.2 3.4.3

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Murid menghasilkan arca timbul dengan mengaplikasikan bahasa seni visual,media,proses dan teknik dengan betul. 2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan

menggunakan bahasa seni visual.

Aktiviti PdP

1. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK 2) 2. Murid menghasilkan arca timbul j dengan mengaplikasikan

bahasa seni visual , media dan teknik dengan betul.(EK3,EK4) 3. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan

berdasarkan bahasa seni visual.(EK 5)

Penilaian PdP

Referensi
