• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH PSV TH 6 2017 m15

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH PSV TH 6 2017 m15"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 15

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MODUL STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 4 :

Mengenal Kraf Tradisional

Aktiviti : Alat Domestik

Gabungan Teknik : Batik dan Anyaman

Tema :

Objek Buatan Manusia

Tajuk : Tudung Saji

4.1 Persepsi

Estetik 4.2 Aplikasi seni EMK:

Keusahawanan, (EK1 ,EK2,EK3,EK5), TMK

Kreativiti, Inovasi Nilai murni

Bahan Bantu Belajar:

1.Contoh karya

2.Media:

Berus, palet, gunting, gam, atau alatan lain yang sesuai. Kertas warna, warna poster atau bahan lain yang sesuai.

Refleksi:

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang. 4.1.1 Unsur seni

4.1.1.1 4.1.1.2 4.1.1.3

4.1.2 Prinsip rekaan 4.1.2.1 4.1.2.2

4.2.1 Media 4.2.1.1 4.2.1.2

4.2.2 Proses dan teknik 4.2.2.1

Teknik Campuran (Batik dan anyaman)

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual pada karya kraf tradisional.

2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik dalam menghasilkan kraf tradisional.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1).

2. Murid memerihal bahasa seni menggunakan peta pemikiran. 3. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara

menghasilkan karya menggunakan teknik campuran .(EK 2) 4. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik

dalam penghasilan karya. (EK 2)

5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya dengan menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian

Penilaian PdP:

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat tudung saji menggunakan teknik batik dan anyaman berdasarkan dua standardkandungan.

Catatan:

(2)

Referensi
