• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH PSV TH 6 2017 m16

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH PSV TH 6 2017 m16"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 16

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MODUL STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 4 :

Mengenal Kraf Tradisional

Aktiviti : Alat Domestik

Gabungan Teknik : Batik dan Anyaman

Tema :

Objek Buatan Manusia

Tajuk : Tudung Saji

4.3 Ekspresi

Kreatif 4.4 Apresiasi Seni EMK:

Keusahawanan, (EK1 - EK5), TMK

Kreativiti, Inovasi Nilai murni

Bahan Bantu Belajar:

1.Contoh karya 2.Media:

Berus, palet, gunting, gam, atau alatan lain yang sesuai. Kertas warna, warna poster atau bahan lain yang sesuai.

Refleksi:

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang. 4.3.1

4.3.2 4.3.3 4.3.4 4.3.5

4.4.1 4.4.2 4.4.3 4.4.4

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Menghasilkan karya dengan mengaplikasi bahasa seni visual, media,proses dan teknik dengan betul.

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1)

2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan tudung saji. (EK1, EK 2)

3. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya dengan mengaplikasikan bahasa seni media, proses dan teknik. (EK3,EK 4)

4. Murid mempamer dan menceritakan karya lukisan sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarahseni dan budaya (EK 5)

Penilaian PdP:

(2)

Referensi
