• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH PSV TH 6 2017 m10 13

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH PSV TH 6 2017 m10 13"

Copied!
5
0
0

Teks penuh

(1)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu : 10

Hari : ………..

Tarikh :

……….

TAHUN/MASA/MOD

UL STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 1: Menggambar

Aktiviti : Catan

Gabungan Teknik : Montaj dan Cetakan

Tema :

Alam Semula Jadi

Tajuk :

Hidupan Dasar Laut

1.3 Ekspresi

Kreatif 1.4 Apresiasi Seni EMK

Keusahawanan, (EK1 - EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh catan

2.Media:

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 1.3.1

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Menghasilkan karya dengan mengaplikasi bahasa seni visual, media, proses dan teknik dengan betul

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1)

2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan catan. (EK1 EK 2)

3. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya catan dengan

mengaplikasikan bahasa seni media, proses dan teknik. (EK3,EK 4)

4. Murid mempamer dan menceritakan karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya (EK3,EK 5)

Penilaian PdP

(2)

Minggu : 11

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MODU

L STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 2 :

Membuat Corak dan Rekaan

Aktiviti :

Ikatan dan Celupan

Gabungan Teknik : Resis dan Mozek

Tema :

Objek Buatan Manusia

Tajuk : Cekak Hiasan

2.1 Persepsi

Estetik 2.2 Aplikasi seni EMK

Keusahawanan, (EK1 ,EK2,EK3, EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

BahanBantuBelajar

1. Contoh karya

2.Media:

Gelang getah, batu atau

alat lain yang sesuai, kain

kapas putih, pewarna kain, manik, lilin atau bahan lain yang sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 2.1.1 Unsur

2.2.1 Media 2.2.1.1 2.2.1.2

2.2.2 Proses dan teknik 2.2.2.1

Teknik campuran (ikatan dan celupan, resis dan mozek)

ObjektifPembelajaran :

Pada akhirpembelajaranmurid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada karya .

2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik dalam penghasilan corak dan rekaan

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1).

2. Murid memerihal bahasa seni menggunakan peta pemikiran.

3. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara menghasilkan karya menggunakan teknik campuran .(EK 2)

4. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik dalam penghasilan karya. (EK 2) 5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya

dengan menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian

Penilaian PdP

Prosespenghasilankaryasepanjangaktiviti membuat corak dan rekaan menggunakanteknik ikatan dan celupan, resis dan mozek berdasarkandua standard kandungan .

(3)

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MODU

L STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 2 :

Membuat Corak dan Rekaan

Aktiviti :

Ikatan dan Celupan

Gabungan Teknik : Resis dan Mozek

Tema :

Objek Buatan Manusia

Tajuk : Cekak Hiasan

2.3 Ekspresi

Kreatif 2.4 Apresiasi Seni EMK

Keusahawanan, (EK1 - EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

BahanBantuBelajar

1. Contoh karya

2.Media:

Gelang getah, batu atau

alat lain yang sesuai, kain

kapas putih, pewarna kain, manik, lilin atau bahan lain yang sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang muriddapatmencapai objektif yang

telahditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 2.3.1

2.3.2 2.3.3 2.3.4 2.3.5

2.4.1 2.4.2 2.4.3 2.4.4

ObjektifPembelajaran :

Pada akhirpembelajaranmurid dapat :

1. Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan corak.

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya dan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang ada pada karya.(EK1)

2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan corak ikatan dan celupan dan teknik campuran. (EK1, EK 2)

3. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya dengan

mengaplikasikan bahasa seni media, proses dan teknik. (EK3,EK 4)

4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya. (EK 5)

Penilaian PdP

(4)

Minggu : 13

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MODU

L STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 3 : Membentuk dan Membuat Binaan

Aktiviti : Diorama

Gabungan Teknik : Model dan catan

Tema :

Objek Buatan Manusia

Tajuk :

Kota Metropolitan

3.1 Persepsi

Estetik 3.2 Aplikasi seni EMK

Keusahawanan, (EK1 ,EK2,EK3,EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh diorama

2.Media: Gunting, berus lukisan

atau alat yang sesuai,

kertas lukisan, cat

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 3.1.1Unsur

Seni

3.2.1 Media 3.2.1.1 3.2.1.2

3.2.2 Proses Teknik 3.2.2.1

Teknik campuran (binaan model dan catan)

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam karya diorama.

2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis media, proses serta teknik dalam menghasilkan diorama.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1).

2. Murid memerihal bahasa seni menggunakan peta pemikiran.

3. Guru memperkenalkan media dan menunjukkan cara menghasilkan diorama menggunakan teknik campuran .(EK 2)

4. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik dalam penghasilan karya. (EK 2) 5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya

dengan menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian

Penilaian PdP

(5)

Referensi
