• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 M10

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 M10"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 10

Hari :………..

Tarikh :

………

TAHUN/MASA/MATA

PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 5

Minggu :

Hari :

Masa:

Bidang: Menggambar (Catan)

Tema : Alam Semula jadi

Tajuk : Pemandangan

1.3 Ekspresi

Kreatif 1.4 Apresiasi Seni EMK

Keusahawanan, (EK1 - EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh catan

2.Media:

Kertas lukisan, berus,

palet, cat air atau cat

poster

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 1.3.1

1.3.2 1.3.3

1.4.1 1.4.2 1.4.3

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Menghasilkan karya dengan mengaplikasi bahasa seni visual, media, proses dan teknik dengan betul

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya menggunakan komputer guru dan bersoal jawab mengenai bahasa seni yang ada pada contoh karya.(EK1)

2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan catan. (EK1 EK 2)

3. Murid menghasilkan karya dengan mengaplikasi bahasa seni media, proses dan teknik. (EK 4) 4. Murid mempamer dan menceritakan karya sendiri

dan rakan berpandukan bahasa seni visual. (EK3,EK 5)

Penilaian PdP

Referensi
