• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 m14

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 5 - Sumber Pendidikan RPH PSV TH 5 m14"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu : 14

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun 5

Minggu :

Hari :

Masa:

Bidang: Membuat Corak dan Rekaan (Tidak Terancang-Tiupan)

Tema : Objek Buatan Manusia

Tajuk : Tanglung Hiasan

2.3 Ekspresi

Kreatif 2.4 Apresiasi Seni EMK

Keusahawanan, (EK1 - EK5), TMK

Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

BahanBantuBelajar

1. Contoh corak tiupan

2.Media: Alat:

Penyedut minuman, berus lukisan, palet dan alatan lain yang sesuai.

Bahan:

Kertas lukisan, cat air atau cat poster dan bahan lain yang sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang muriddapatmencapai objektif yang telahditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembelajaran yang akan datang. 2.3.1

2.3.2 2.3.3 2.3.4

2.4.1 2.4.2 2.4.3

ObjektifPembelajaran :

Pada akhirpembelajaranmurid dapat :

1. Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan corak tiupan.

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual.

Aktiviti PdP

1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya corak tiupan dan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang ada pada karya. (EK1)

2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan corak tiupan. (EK1, EK 2)

3. Murid menghasilkan karya dengan mengaplikasikan bahasa seni visual, media, proses dan teknik yang betul.(EK 3,EK4)

4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual. (EK 5)

Penilaian PdP

(2)

Referensi
