• Tidak ada hasil yang ditemukan

RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 6 - Sumber Pendidikan rph psv m6

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "RPH Pendidikan Seni Visual Tahun 6 - Sumber Pendidikan rph psv m6"

Copied!
1
0
0

Teks penuh

(1)

Minggu : 6

Hari : ...

Tarikh : ...

TAHUN/MASA/MODU

L STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

Pendidikan Seni Visual

Tahun:6

Minggu :

Hari :

Masa:

Modul 3 : Membentuk dan Membuat Binaan

Aktiviti : Mobail

Gabungan Teknik : Lukisan dan Origami.

Tema :

Alam Semula Jadi

Tajuk : Rama-rama

3.3 Ekspresi

Kreatif 3.4 Apresiasi Seni EMK

Keusahawanan, (EK1- EK5), Kreativiti, inovasi, Dan Nilai Murni

Bahan Bantu Belajar

1.Contoh mobail

2.Media:

Gunting, pembaris, kertas, pensel warna, tali,

dawai atau bahan yang

sesuai.

Refleksi

seramai ../... orang murid dapat mencapai objektif yang telah ditetapkan.

...orang murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi

pembelajaran yang akan datang. 3.3.1

3.3.2 3.3.3 3.3.4 3.3.5

3.4.1 3.4.2 3.4.3 3.4.4

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :

1. Murid menghasilkan mobail dengan

mengaplikasikan bahasa seni visual,media,proses dan teknik dengan betul.

2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menggunakan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.

Aktiviti PdP

1. Guru mempamerkan contoh karya menggunakan komputer dan bersoal jawab tentang bahasa seni visual yang terdapat pada mobail.(EK1)

2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK 2)

3. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan mobail dengan

mengaplikasikan bahasa seni media, proses dan teknik. (EK3,EK )

4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan berdasarkan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.(EK 5)

Penilaian PdP

Referensi
