• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains 5 5.1.1 m13 tenaga

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains 5 5.1.1 m13 tenaga"

Copied!
3
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:Sains SELASA

Tarikh 1 Mac 2016

Masa 1000-1100

Darjah Tahun 5

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Sumber Tenaga

Standard Pembelajaran 5.1.1, 5.1.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan 6 daripada 9 sumber tenaga. 2. Menyatakan 6 daripada 8 bentuk tenaga.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, Alam sekitar

ABM alatan elektrik, buku teks, telefon

AKTIVITI

1. Murid ditunjukkan dengan telefon.

2. Murid disoal tenaga yang diperlukan untuk memastikan telefon ini dapat berfungsi.

3. Murid diterangkan dengan sumber tenaga yang terdapat di dunia ini. 4. Murid dibahagikan kepada kumpulan dan diminta menyatakan bentuk

tenaga yang diketahui.

5. Murid diterangkan oleh guru berkenaan bentuk tenaga dan perbezaan bentuk dan sumber tenaga.

6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:Sains KHAMIS

Tarikh 3 Mac 2016

Masa 840-940

Darjah Tahun 5

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Kertas 2

Standard Pembelajaran

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Mengetahui cara menjawab soalan kertas 2.

Elemen Merentas Kurikulum

ABM Kertas 2

Aktiviti PdP

1. Murid diedarkan dengan lembaran kerja.

2. Murid membuat latih tubi kertas 2 dengan bimbingan guru. 3. Murid membuat kesimpulan tajukpelajaran hari ini.

(3)

Referensi
