• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains tahun 1 minggu 4

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains tahun 1 minggu 4"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:SAINS Isnin

Tarikh 23 Januari 2017

Masa 1200-1230

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Kemahiran Saintifiik

Standard Pembelajaran 1.1.1.

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan sekurangnya 3 deria manusia dengan betul

Elemen Merentas Kurikulum

kreativiti, kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diterangkan dengan memerhati menggunakan deria.

2. Murid diminta menyatakan apakah rangsangan yang dikesan oleh deria tersebut. 3. Murid membuat buku aktivi ms 1-3.

4. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Dunia Sains dan Teknologi Selasa

Tarikh 24 Januari 2017

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Masa 0710-0810

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Berkomunikasi

Standard Pembelajaran 1.1.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan apakah itu berkomunikasi.

2. Menyatakan sekurangya 2 daripada 3 kaedah berkomunikasi

Elemen Merentas Kurikulum

Kreativiti

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. 3 orang murid dipanggil oleh guru untuk ke hadapan.

2. Murid memberitahu maklumat kepada seorang murid dan seorang murid memberitahu murid yang lain.

3. Aktiviti tersebut dikatkan dengan komunikasi. 4. Murid diterangkan dengan maksud komunikasi.

5. Murid dalam kumpulan diminta membuat satu komunikasi menggunakan lakaran dan tulisan.

6. Murid menunjukkan hasil kerja mereka dengan diulas guru. 7. Murid membuat buku aktiviti ms 4-6.

8. Perbincangan jawapan oleh guru.

Refleksi

Referensi
