• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph sains tahun 1 minggu 15

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph sains tahun 1 minggu 15"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek:SAINS Selasa

Tarikh 11 April 2017

Masa 1130-1230

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Haiwan

Standard Pembelajaran 5.1.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan sekurangnya 2 bahagian tubuh haiwan.

Elemen Merentas Kurikulum

kreativiti, kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti, gambar

Aktiviti PdP

1. Murid ditunjukkan gambar seekor haiwan.

2. Bahagian tubuh haiwan dibulatkan dan murid diminta menamakan bahagian tubuh tersebut.

Murid disoal kenapa arnab tiada tanduk.

3. Murid ditunjukkan gambar pelbagai jenis haiwan.

4. Murid diminta menyatakan bahagian tubuh haiwan tersebut. 5. Murid membuat buku aktiviti ms 29/34.

6. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Mata Pelajaran/Subjek: SAINS Khamis

Tarikh 13 April 2017

Masa 1130-1200

Darjah Tahun 1

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Haiwan

Standard Pembelajaran 5.1.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan nama bagi anggota badan haiwan.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran berfikir

ABM buku teks, buku aktiviti

Aktiviti PdP

1. Murid diedarkan dengan sekeping kertas bergambar haiwan.

2. Murid diminta menggunting gambar haiwan dan menulis anggota badan haiwan tersebut.

3. Murid menunjukkan hasil kerja dalam peta ithink.

4. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Referensi
