• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph d5t 2.3.2 perubahan rupa dan saiz haiwan

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph d5t 2.3.2 perubahan rupa dan saiz haiwan"

Copied!
2
0
0

Teks penuh

(1)

Rancangan Pengajaran Harian

1 Mata Pelajaran/Subjek:Dunia Sains Teknologi RABU

Tarikh 26 April 2017

Masa 1000-1100

Darjah Tahun 2

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Menghargai pelbagai haiwan di sekeliling kita.

Standard Pembelajaran 2.3.3,2.3.4

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan bahawa haiwan mengalami perubahan rupa dan saiz apabila membesar

2. Mengenalpasti 2 ekor haiwan yang menyerupai anaknya dan tidak menyerupai anaknya.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, nilai murni

ABM gambar haiwan

Aktiviti PdP

AKTIVITI

1. Murid ditunjukkan 2 keping gambar anak haiwan dan haiwan dewasa. 2. Murid diminta membuat pernyataan berdasarkan 2 gambar tersebut. 3. Murid diminta menyatakan apakah perbezaan pada haiwan tersebut.

4. Berdasarkan gambar yang diedarkan oleh guru, murid diminta memadankan gambar anak haiwan dengan ibunya.

5. Murid membuat kesimpulan berdasarkan gambar tersebut. 6. Muridmenyiapkan lembaran kerja.

7. Perbincangan jawapan guru.

8. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

(2)

Rancangan Pengajaran Harian

Refleksi

Gambar

gambar haiwan

Referensi

Dokumen terkait

Guru mengajukan pertanyaan-pertanyaan yang berkaitan dengan gambar yang sedang diamati dengan pertanyaan-pertanyaan terbuka yang membuat siswa

Siswa membuat cerita berantai sesuai dengan ilustrasi gambar yang ada untuk menerapkan dari konsep gaya yang telah dipelajari.. Guru meminta seluruh siswa untuk

Murid membuat kesimpulan tentang daya tarikan dan tolakan dengan kutub magnet dengan menjalankan aktiviti.. Murid melengkapkan latihan yang diberi

Murid literasi pula membina ayat tunggal berdasarkan gambar dengan bimbingan guru.. Murid menyelesaikan buku

Menulis puisi berdasarkan gambar dengan pilihan kata yang menarik Melakukan percakapan dari penggalan teks drama yang dibacakan guru Meniru percakapan singkat dari drama anak

o Guru bersama siswa membuat kesimpulan tentang cara / menentukan jumlah proton, elektron, dan netron suatu unsur berdasarkan nomor atom dan nomor massa dan menentukan/

o Guru meminta murid menjelaskan cara untuk mengenal pasti sudut semula berdasarkan soalan yang diberikan. o Guru membuat kesimpulan pengajaran dan pembelajaran. Strategi/teknik:

❖ Membuat resume (CREATIVITY) dengan bimbingan guru tentang point-point penting yang muncul dalam kegiatan pembelajaran tentang materi pelajaran Perubahan materi dan