• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph bm tahun 3 minggu 31 1

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph bm tahun 3 minggu 31 1"

Copied!
5
0
0

Teks penuh

(1)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 8 Ogos 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Negaraku Tercinta

Standard Pembelajaran KSSR – 3.8.2, 2.6.1 Literasi - 7.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Membetulkan sekurangya 3 kesalahan pada petikan. 2. Menulis kembali satu petikan dengan menggunakan

ejaan dan tanda baca yang betul. Literasi

1. Membina dan menulis sekurangnya 1 ayat dengan betul mengikut guru.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni,

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan teks pada ms 123.

2. Berpasangan, murid diminta memperbetulkan ejaan dan tanda baca pada petikan tersebut.

3. Perbincangan jawapan antara guru dengan murid.

4. Murid menguasai menulis kembali karangan tersebut dengan betul. 5. Murid literasi menulis ayat tunggal berdasarkan gambar yang diberi guru. 6. Murid menyelesaikan aktiviti ms41.

7. Pelaksanaan saringan 2 membaca linus 2.0 bagi konstruk 7 hingga 12 terhadap 4 orang murid. ( Amelson, Steward, Domanix, Christie)

8. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 9 Ogos 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

(2)

Kandungan/

Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran KSSR – 5.3.2, 2.6.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Mengenalpasti sekurangnya 2 ayat penyata dan 2 ayat tanya tanpa kata tanya.

2. Menyatakan maksud ayat tanya tanpa kata tanya. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni,

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid diminta membacakan teks ms124.

2. Murid disoal berkenaan dengan teks yang dibaca.

3. Murid diterangkan oleh guru ayat penyata dan ayat tanya tanpa kata tanya.

4. Berkumpulan, murid mengenalpasti beberapa ayat penyata dan ayat tanya tanpa kata tanya.

5. Murid membina jadual ayat dengan bimbingan guru. 6. Murid diminta menyelesaikan buku aktiviti ms42.

7. Pelaksanaan saringan 2 membaca linus 2.0 bagi konstruk 7 hingga 12 terhadap 6 orang murid (Ashikin, Albert, Brandon, Syafiqah, Amyra, Austine)

8. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 10 Ogos 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Negaraku Tercinta

(3)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

1. Membina sekurang 1 ayat dengan betul berdasarkan gambar.

2. Menyatakan 1 perkara berdasarkan gambar. Literasi

1. Membina ayat tunggal berdasarkan gambar pada buku teks.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni,

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membaca maklumat yang terdapat pada buku teks ms125. 2. Murid menceritakan maklumat yang diperolehi tersebut.

3. Murid membina ayat berdasarkan gambar dan maklumat pada buku tulis.

4. Murid literasi pula membina ayat tunggal berdasarkan gambar dengan bimbingan guru.

5. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms43.

6. Pelaksanaan saringan 2 membaca linus 2.0 bagi konstruk 1 hingga 6 terhadap 6 orang murid (Luke, Zairizan, Zizi, Wilson, Herred, Cristie)

7. Murid membuat refleksi dengan baik.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 11 Ogos 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Negaraku Tercinta

Standard Pembelajaran KSSR – 4.4.2, 2.4.3

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat :

1. Menyatakan satu peraturan semasa membina pantun. 2. Melengkapkan sekurangnya 2 tempat kosong dengan betul

(4)

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni,

ABM buku teks, , buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membacakan teks pantun pada ms126.

2. Murid diterangkan oleh guru berkenaan dengan pembinaan pantun. 3. Murid melengkapkan pantun yang masih kosong.

4. Murid menyalin pantun pada buku tulis. 5. Murid menyelesaikan aktiviti ms44.

6. Pelaksanaan saringan 2 LBM membaca linus 2.0 bagi konstruk 7 hingga 12 terhadap 4 orang murid (Lorinda, Nicholas, Veronica, Putri, )

7. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 12 Ogos 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Negaraku Tercinta

Standard Pembelajaran KSSR – 2.5.1, 5.3.1 Literasi -7.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

1. Membina sekurang 1 ayat dengan betul berdasarkan gambar.

2. Menyatakan 1 perkara berdasarkan gambar. Literasi

(5)

teks.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni,

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid membaca maklumat yang terdapat pada buku teks ms125. 2. Murid menceritakan maklumat yang diperolehi tersebut.

3. Murid membina ayat berdasarkan gambar dan maklumat pada buku tulis.

4. Murid literasi pula membina ayat tunggal berdasarkan gambar dengan bimbingan guru.

5. Murid menyelesaikan buku aktiviti ms43.

6. Pelaksanaan saringan 2 LBM membaca linus 2.0 bagi konstruk 1 hingga 6 terhadap 6 orang murid (Luke, Zairizan, Zizi, Wilson, Herred, Cristie)

7. Murid membuat refleksi dengan baik.

Referensi
