• Tidak ada hasil yang ditemukan

rph bm tahun 3 minggu 11 perpaduan

N/A
N/A
Protected

Academic year: 2017

Membagikan "rph bm tahun 3 minggu 11 perpaduan"

Copied!
5
0
0

Teks penuh

(1)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu ISNIN

Tarikh 28 Mac 2016 Masa 740-840 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pepaduan - hubungan harmoni

Standard Pembelajaran KSSR – 3.6.1, 1.5.2 Literasi -7.1, 7.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Menyatakan sekurangnya 1 idea / isi pada karangan yang dibaca.

2. Menulis sekuranganya 2 ayat dengan betul. Literasi

1. Menulis sekurangnya 3 ayat dengan betul berdasarkan rangsangan yang diberikan.

2. Membaca ayat yang ditulis dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni

ABM buku teks, buku aktiviti, lembaran kerja (literasi)

Aktiviti PdP

1. Perbincangan kerja rumah semasa cuti. 2. Murid membacakan teks pada ms 53.

3. Murid diterangkan oleh guru berkenaan dengan mencari idea/isi dalam petikan. 4. Murid literasi diberikan lembaran kerja

5. Murid kssr diminta menyelesaikan kerja buku aktiviti ms53. 6. Perbincangan,

7. Saringan linus 2.0 K7-K12 bagi 6 orang murid (Veronica, Nicholas, Domanix, Christie Viona, Lorinda dan Christina Jangi)

8. Murid membuat refleksi tajuk pembelajaran hari ini.

(2)

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu SELASA

Tarikh 29 Mac 2016 Masa 840-940 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pepaduan - hubungan harmoni

Standard Pembelajaran KSSR – 3.5.1,4.3.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Menulis sekurangnya 6 maklumat yang diberikan dengan betul.

Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni

ABM buku teks, buku aktiviti,

Aktiviti PdP

1. Murid dipilih untuk melakonkan dan membacakan dialog dan teks pada ms54-55. 2. Murid bersama guru memindahkan maklumat tersebut ke papan hitam.

3. Murid membaca perkataan pada ms55 dan melengkapkannya pada buku tuls.. 4. Murid melengkapkan maklumat yang dibaca pada buku aktiviti ms55.

5. Murid diberikan bimbingan guru ketika menjawab soalan tersebut. 6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajaran hari ini.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu RABU

Tarikh 30 Mac 2016 Masa 0810-0940 Darjah Tahun 3

(3)

Kandungan/

Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran KSSR – 5.1.7, 2.5.2 Literasi -7.1, 7.2

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat KSSR

1. mengenalpasti sekurangnya 3 kata sendi dengan betul. 2. menggunakan sekurangnya 3 kata sendi pada ayat

dengan betul. Literasi

1. Menulis sekurangnya 3 ayat dengan betul berdasarkan rangsangan yang diberikan.

2. Membaca ayat yang ditulis dengan betul. Elemen Merentas Kurikulum Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni

ABM buku teks, buku aktiviti, lembaran kerja

Aktiviti PdP

1. Murid membacakan teks pada muka surat 56. 2. Murid diterangkan dengan penggunaan kata sendi. 3. Murid membuat buku aktiviti pada ms56.

4. Murid literasi membina ayat menggunakan kata sendi/rangsangan. 5. Perbincangan jawapan murid.

6. Murid membuat refleksi.

7. Murid diberikan kerja rumah berkenaan kata sendi nama.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu KHAMIS

Tarikh 31 Mac 2016 Masa 1100-1200 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

(4)

Fokus pembelajaran

Standard Pembelajaran KSSR – 4.4.1, 2.6.1

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat

1. Membina sekurangnya 3 daripada 4 pantun dengan betul. 2. Menulis pantun dengan betul pada buku tulis.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni

ABM buku teks, , buku aktiviti, lembaran kerja

Aktiviti PdP

1. Murid bersama guru membacakan pantun pada buku teks.

2. Murid diterangkan oleh guru berkenaan pembayang maksud dan maksud pada pantun.

3. Murid melengkapkan pantun pada buku teks di buku tulis. 4. Murid menyelesaikan pantun pada buku aktiviti ms57. 5. Murid membuat refleksi pembelajaran.

Refleksi

Mata Pelajaran/Subjek: Bahasa Melayu JUMAAT

Tarikh 1 April 2016 Masa 1000-1130 Darjah Tahun 3

Tajuk / Standard Kandungan/

Fokus pembelajaran

Pepaduan - hubungan hormoni

(5)

Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat : KSSR

1. Menceritakan sekurangnya 1 maklumat daripada gambar. 2. Mencatat sekurangnya 2 maklumat pada teks dengan betul

mengikut susunan. Literasi

1. Membina sekurangnya 2 ayat dengan betul berdasarkan gambar.

Elemen Merentas Kurikulum

Kemahiran Berfikir, bahasa, nilai murni

ABM buku teks, , buku aktiviti, lembaran kerja.

Aktiviti PdP

1. Murid membaca teks ms58.

2. Murid berbincang dengan guru maklumat yang terdapat pada gambar. 3. Murid kssr mencatat maklumat tersebut dan membina ayat.

4. Murid literasi diberikan helaian kerja dan diminta menyelesaikannya. 5. Murid kssr membina ayat pada buku aktivit ms58.

6. Murid membuat kesimpulan tajuk pelajarna hari ini.

Referensi
